Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvětluje, jak chránit počítač před botnety

1 answers:

Nik Chaykovskiy, manažer Success Customer Success Manager, uvádí, že spamové emaily se staly běžnou věcí pro každého uživatele internetu. Většina uživatelů internetu přijímá denně mnoho e-mailů se spamem, které se obvykle dostávají do složky s nevyžádanou poštou. Díky moderním filtrám spamu mohou uživatelé většinu nevyžádaných e-mailů eliminovat. Člověk se může zajímat o zdroji a motivu těchto spamových e-mailů. Ve většině případů tyto e-maily pocházejí z botnetu. Botnety jsou jednou z nejhorších hrozeb pro zabezpečení prohlížeče - computer repair mountain view. V nedávné době informovala FBI, že v USA bylo hackerům narušeno 18 počítačů každou vteřinu.

Co je Botnet?

Botnet se skládá z mnoha počítačů zombie, které jsou pod kontrolou útočníka, obvykle bez upozornění majitele. Útočník vytvoří bot a pošle ho do těchto osobních počítačů. Odtud mohou odesílat příkazy a řízení signálů C & C ze serveru. Počítač, který je infikován tímto malwarem, již není pod příkazy vlastníka. Útočník může nyní spustit příkaz jako útok DDoS na konkrétní webové stránce. Bot je funkční jednotkou botnetu. Od kódování této aplikace útočník zaměstnává černý klobouk

  • C & C na roboty: Tato metoda zahrnuje zasílání pokynů do sítě roboti a jejich příjem přímo na server. Je to vertikální model komunikace.
  • Peer to peer. Bot může komunikovat přímo s jiným botem. To představuje horizontální způsob zasílání pokynů a přijímání zpětné vazby. V této metodě může bot-master řídit celkovou botnet.
  • Hybrid: Tato taktika je kombinací dvou výše popsaných metod
  • .

Po spuštění úspěšného botnetu může útočník provádět počítačové trestné činy, jako je krádež dat. Osobní informace, jako jsou e-maily a hesla, mohou projít těmito prostředky. Krádež kreditních karet, stejně jako ztráta hesel, se běžně objevují prostřednictvím útoků botnet. Uživatelé, kteří ukládají citlivé údaje, jako jsou přihlašovací údaje, finanční informace a informace o platbách online, hrozí napadení těmito hackery.

November 26, 2017