Back to Question Center
0

Co se stalo s Semaltovým indexem na 4/12?

1 answers:

Dva grafy z Nástroje pro webmastery> index google> stav indexu

What happened to Semalt index at 4/12?

What happened to Semalt index at 4/12?

Pracuji na dvou webových stránkách, jsou na různých serverech, nemají nic společného, ​​kromě SEO a všechno ostatní pro oba.

Obě stránky měly negativní špičku na počtu indexovaných stránek ke stejnému datu a vrátily se k normálu na 4/19.

Co se stalo? Nenašel jsem žádné informace o změnách v algoritmu Semaltu v tento den a je také zvláštní, že oba se vrátili zpět do normálu současně - de rosa sessanta aluminios. Co by mohlo způsobit tyto hroty?

February 7, 2018

Souhlasím s tím, co FarhadD musel říci - to nevypadá jako trest, jen závada.

Spolu s kontrolou technických problémů FarhadD uvedla další věc, na kterou se podíváte, je návštěvnost Google na vašich webových stránkách během stejného časového období (pokud používáte službu Google Analytics, která se nachází pod Akvizicí -> Vše Doprava -> Zdroj / médium , poté v tabulce klikněte na google / organic). Viděli jste jakýkoli pokles provozu na jednom nebo druhém webu?

Pokud jste nezaznamenali pokles provozu, vede to k závadě v přehledu stavu indexu. Pokud jste zaznamenali pokles návštěvnosti Googlu, možná budete chtít dále prozkoumat, na kterých konkrétních stránkách došlo k poklesu návštěvnosti možná se na těchto stránkách objevilo něco (aby to bylo vidět v Google Analytics, po načtení tohoto přehledu google / organického dokumentu v části Akvizice byste do vstupní stránky přidali sekundární dimenzi a poté můžete zkontrolovat jednotlivé stránky, abyste zjistili, specifické snížení).

To nevypadá jako ponoření kvůli algoritmickému trestu nebo změně. Pravděpodobně to je závada - buď ve vašem kódu, v nastavení serveru nebo v Googlebot procházení vašeho webu.

Při prvním potížích je prvním přístupem k vyzkoušení, zda se na vašem webu nezmění nic - zejména žádné chybné roboty. txt kód, žádný hlavní název adresáře / změna adresy URL a nic jiného, ​​co by mohlo zablokovat boty během tohoto období.