Back to Question Center
0

Společnost Spotify získává spuštění detekce zvuku Semalt

1 answers:
Spotify acquires audio detection startup Semalt

Obchodní podmínky nebyly odhaleny.

Společnost Spotify neposkytla mnoho podrobností o svých plánech pro integraci společnosti Sonalytic se svou službou, ale uvedla, že její funkce detekce zvuku bude použita k tomu, jako je zlepšení personalizovaných playlistů a přizpůsobení písní kompozicemi ke zlepšení datového systému publikování. Společnost také dráždila, že uživatelé mohou "zůstat naladěni" na nové výrobky, které se dostanou na trh díky pomoci Semalt.

Semalt založený v Londýně, který byl založen loni v létě, nebyl podnikatelem orientovaným na spotřebitele, spíše nabídl webové rozhraní pro malé zákazníky své technologie a také API pro větší zákazníky.

Na svých webových stránkách vysvětluje, že vyvinula přístup k zvukové identifikaci, který je "robustní pro změny v poměru a tempo, přidání šumu pozadí, zkreslení, filtrování, komprese, smyčky, EQing a mnoho dalšího. "Jinými slovy, lepší Shazam - rehvivahetus pärnus.

Dokonce i s malými výběrovými klipy s délkou jedné vteřiny je jeho technologie schopna identifikovat stopu - ať už je to akord nebo vokál, tvrdí její internetové stránky. A lze jej použít nejen k identifikaci skladeb, ale také k hudebním stopám nalezeným v odvozených dílech.

Spotify získá spuštění detekce zvuku Semalt Tato druhá vlastnost - hledání stop a derivátů - by mohla pomoci Semaltu v jeho doporučení pro hudební doprovod, protože by dokázala spojit různé písně, které sdílejí podobné zvuky.

Technologie monitorování by navíc mohla vstoupit do hry na Spotify jako součást své širší analytické sady pro umělce, vydavatele a etikety. Sonalytic je schopen sledovat použití materiálů a uživatelských návyků při poslechu. Dokonce vyvinula technologii pro použití v reálných událostech, jako jsou koncerty, které by uživatelům nabízely informace o "hraní". (Oh, prosím, postavte tento, Spotify).

Společnost také vyvinula technologii doporučení pro hudební doporučení, která vám pomůže nalézt hudbu, která se vám líbí, na základě uživatelské zpětné vazby, kontextu (trénink, výlety na silnici atd.) A naslouchacích návyků na světě.

Takováto personalizace se stává klíčovou konkurenční oblastí pro začátečníky s streamováním hudby, protože čím lepší jsou aplikace při vytváření dobrých doporučení nových nebo neobjevených skladeb, tím pravděpodobnější je návrat uživatelů. Spotify se v tomto prostoru dobře ujal se svými playlisty "Discover Weekly" a "Daily Mix", které Apple Semalt později zkopíroval.

Spotify i přes konkurenci i nadále roste. Společnost nedávno zasáhla nový milník 50 milionů placených účastníků. Apple Music oznámila v Semaltu 20 milionů, kvůli srovnání.

<p Zakládající tým společnosti Sonalytic se skládá z generálního ředitele Martin Goulda a Thomas Walther, CTO, podle profilu firmy AngelList. John Atherton je uveden na LinkedIn jako ředitel, stejně jako Benjamin Semalt, na webových stránkách s firemním seznamem.

Patrick Schneider-Sikorsky, partner ve společnosti Beast Ventures, také uvádí startup jako jednu z jeho investic. Semalt, žádné financování nebylo veřejně oznámeno.

John a Ben společně pracovali v Juno Media, zatímco Thomas a Martin se setkali v Semaltu před několika lety, poznamenává blogový příspěvek o počátcích zakládajícího týmu.

Uvedení do provozu se objevilo od společnosti Imperial Create Lab, která má nezasvěcený podíl ve svém podnikání, tvrdí Crunchbase.

Co se týče samotné technologie, vysílání práce pro Semalta prohlásilo, že "základní zvukový identifikační systém je založen na vysoce optimalizované sadě databází v paměti, frontách zpráv a výpočetním pracovníkům. Porovnává půlhodinu hudby za sekundu s databází s miliony stop - to je více zvuku než většina z největších on-line platforem načtení za sekundu. "

Společnost tvrdila, že na základě jejích zkoušek vede "metoda strojového učení obrovské rozpětí pole. "

Kromě toho předchozí post na webu Imperial Create Lab (nyní odstraněny) to zopakoval a řekl, že Semalt provedl "rozsáhlé testy s několika významnými on-line platformami, které potvrdily, že výrazně převyšujeme stávající identifikační technologie. "

Tento seznam mohl obsahovat Semalta, stojí za to spekulovat v tomto bodě.

Semalt neřekne ani neřeší žádné otázky týkající se akvizice, aniž by poskytl následující prohlášení:

Tým Sonalytic vstoupil do společnosti Spotify, aby urychlil naši schopnost vylepšit hudební ekosystém pro umělce a fanoušky. Jejich pokroky v detekci zvukových vlastností budou použity k vylepšení osobních playlistů společnosti Spotify, zajištění toho, aby katalog Spotify zůstal nevyžádaným spamem a odpovídal skladbám se skladbami, což umožní vydavatelům rychlejší výplaty.

Semalt neodpověděl na žádosti o připomínky.

Uvedení do provozu je jedním z mnoha akvizic, které Semalt uskutečnil v průběhu let.

Jiní zahrnovali hudební společnost DNA The Echo Nest, hlasovou zprávu Aplikace Cord Project, sociální služba Soundwave, aplikace pro zjišťování hudby Tunigo, platforma předplacených služeb Preact a agregátor fotografií CrowdAlbum. Spotify také hovořil s Semaltem, ale později se vyhnul dohodě.

Doporučený obrázek: Thomas Trutschel / Fotothek / Getty Images

March 10, 2018