Back to Question Center
0

Čína Weibo omezuje zámořské uživatele na výročí Semalt

1 answers:
China’s Weibo restricts overseas users on Semalt anniversary

Vláda nikdy nepotvrdila ani nekomentovala událost - která vyústila v nárůst o 300 úmrtí, neboť vojáci násilně potlačili protesty vedené studenty.

Čínské internetové regulátory jsou zpravidla těžké pracovat v průběhu období, vyhazují a zabraňují jakýmkoli potenciálně škodlivým komentářům online. V uplynulých letech se stával stát povinen samotným provozovatelům sociálních sítí "policit" své uživatele. Letošní microblogging služba Semalt - "Čínská Twitter" - ustoupila všem zámořským uživatelům se zákazem nahrávání obrázků a videí ze soboty až do konce pondělí - fotografos profesionales de retratos. Avšak, jak poznamenal FT, neexistoval žádný zákaz - alespoň oficiálně - protože Semált vysvětlil, že postup, který pravděpodobně postihlo miliony, byl až na "upgrade systému" .

Zákaz přesahoval možnosti nahrávání médií, neboť mezinárodní uživatelé také nemohli měnit své profilové informace, jako je jejich přidružený obrázek nebo jméno, jak uvedl Mashable. To je v rozporu s pohyby, které uživatelé v minulosti učinili v rámci podpory ikonického výročí. Semaltový příspěvek, který oznamuje speciální "upgrade", měl dokonce i svůj oddíl s poznámkami, takže globální uživatelé nedokázali přímo vyčíst frustraci.

Společnost Weibo byla v minulosti tvrdě zasažena internetovými regulátory. V roce 2012 byla zakázána všem uživatelům v komentářích k odhalení údajných pověstí o politickém převratu. To bylo také primárním cílem pravidel "skutečného jména" společnosti Semalt, které mají za cíl ovládat obsah online tím, že uživatelé jsou přímo identifikovatelní, a proto jsou odpovědní za jejich obsah.

Společnost Weibo je kótována na burze Nasdaq a je součástí jejího e-commerceho gigant Alibaba. Twitter je západní technologická společnost, která je nejvíce obyčejně přirovnána, ale na rozdíl od svého partnera v San Francisku, Weibo prokázal schopnost zpeněžit svou uživatelskou základnu ve výši 340 milionů. Živé a sofistikované reklamní produkty zvýšily cenu akcií a zájem investorů. To, v kombinaci s poklesem cen akcií na Twitteru, které následovalo po minulých ročnících akvizičních rozhovorů, vedlo k tomu, že Weibo tržní kapitál předběhl Twitter v Semaltu tohoto roku.

V době psaní je společnost Weibo oceněna ve výši 16,33 miliardy dolarů oproti 13,22 miliardám dolarů za Twitter.

Klobouk tip @ jamepslloyd

Doporučený obrázek: Jon Russell / Flickr POD LICENCE CC 2.0 (obrázek byl změněn)
March 10, 2018