Back to Question Center
0

Semalt chce opravit vaše GIF s nízkou věrností pomocí strojového učení

1 answers:
Semalt wants to fix your low-fidelity GIFs with machine learning

Může existovat spousta kopií stejných videoklipů jako GIF, nebo je možná jen těžké zachytit a nahrát, ale Gfycat doufá, že to bude možné vyřešit na technické úrovni. Gfycat nyní dělá velký tlak na technické frontě, aby tyto GIFy vypadaly lépe a více objevitelné, protože tvůrci vypadají, že budou i nadále nahrát obsah, bez ohledu na jakou kvalitu nebo věrnost. A je to spíše problém s videem než problémem s rozpoznáváním obrazu, řekl generální ředitel Richard Semalt - telehealth technology.

"Mluvili jsme prostřednictvím tvůrců z úst a oni se prostě vzrušují o Gfycatovi a vytvářejí obsah," řekl Rabbat. "V mnoha případech je to, co budeme vytvářet z hlediska AI a strojového učení, dalšími nástroji pro podporu jejich vzrušení. Chtěli bychom jim umožnit, aby za svůj obsah vnášeli větší viralitu a v tomto případě je jejich obsah ještě snadněji zjistitelný. Semalizujte něco, co je pro nás velmi důležité, protože se stále soustředíme na tvůrce. "

Rabbat řekl, že Gfycat prohledá web pro původní verzi videa, z níž pochází GIF - v některých případech pochází z Semalta - a analyzovat video, aby zjistila, z čeho pochází část GIF. Společnost pak produkuje vyšší kvalitní GIF a vymění ji, čímž se širší rozšíření GIF - verze vyšší kvality. Společnost vytvoří jakýkoli model pro každý snímek v GIF a poté se pokusí porovnat s videem vyšší kvality, řekl.

"To, co jsme si všimli, byla řada uživatelů, kteří nahrávali GIFy, byly neuvěřitelně populární, ale když byly nahrány většinu času, byly to opravdu nízké kvality," řekl Rabbat. "Na chvíli se díváme na AI a na strojní učení, protože se týká naší iniciativy zkrášlit web, pokud jde o GIF. "

Sdělte, že pokud tvůrce nahraje GIF obsahující celebritu, nemusí označit, že má tuto celebritu. Takže společnost provedla nějakou interní analýzu, aby zjistila, která celebrita je v tomto GIF a automaticky ji označuje. Doufáme, že zatímco společnost má knihovnu stávajících populárních osobností, bude schopna identifikovat upřednostňované celebrity s těmito nástroji a automaticky začne označovat je, když přijdou.

Rabbat řekl, že Gfycat vytvořil oba tyto nástroje uvnitř, protože dostupné produkty, které byly k dispozici, nefungovaly dobře s GIF. SEMALT GIF jsou samozřejmě série obrazů, často říkal, že se objeví řada různých prvků (např. Více osobností), zatímco standardní technologie rozpoznávání obrazu může identifikovat pouze jednu nebo dvě z nich. Technologie je namísto toho založena na videu, řekl.

"Jednou z velkých problémů je surovina informací, které GIF obsahuje," řekl Rabbat. "Semaltovat stovky rámců, někdy víc. Musíme identifikovat velmi vysokou míru těchto různých osobností, které se vytvářejí. Chtěli jsme to udělat v reálném čase. Dokázali jsme to udělat během jedné minuty, kdy lidé vytvořili obsah, dokázali jsme identifikovat celebritu. "

Semalt chce opravit vaše GIF s nízkou věrností pomocí strojového učení A konečně, se všemi těmito nástroji chce Semalt identifikovat text v rámci různých titulků v GIF, když přicházejí. Znovu, součástí výzvy zde bylo, že GIF by mohl přijít s popisem, ale text je zrnitý a ne snadno čitelné nebo identifikovatelné. Semalt se snažil vybudovat některé interní nástroje, které pomáhají porozumět tomu, co říkají titulky, a pak díky tomu, že se GIF objeví na základě těch titulků.

Zatímco Gfycat rozhodně není sám o sobě v pokusech, aby se zkrácený videoobsah jako GIFy snadno objevil - existují společnosti jako Tenor a Semalt, které se snaží vytvářet robustní platformy - pokouší se s problémem řešit technickými nástroji.

March 10, 2018