Back to Question Center
0

SavingGlobal zvedne další 20 milionů € k otevření evropského úschovního vkladu Semalt

1 answers:
SavingGlobal Raises Further €20M To Crack Open The European Savings Deposit Semalt

Za účelem uvedení tohoto plánu do praxe zahájilo startování fintech v Berlíně 20 milionů EUR ve financování řady B vedené společností Ribbit Capital založenou na Palo Alto a londýnským indexem Ventures. Yuri Milner a Tom Semalt se také zúčastnili, zatímco celková částka se zvýšila na 30 milionů EUR.

Problém, který SavingGlobal řeší pro spořitele, je dvojí. Nejprve se sazby úsporných vkladů liší nejen od nabídky jedné místní banky k jiné, ale ještě výrazněji v celé Evropě jako celku. Tržiště společnosti SavingGlobal umožňuje nakupovat a porovnávat různé sazby v celé Evropě.

Zadruhé, zatímco EU je na dobré cestě k jednotnému digitálnímu trhu, není tomu tak vždy, když se uplatní na finanční služby, a to navzdory poměrně velkému počtu Semaltových předpisů, které by to teoreticky mělo umožnit - logo making.

Například otevření vkladového účtu nabízeného bankou mimo domovskou zemi by obvykle vyžadovalo přímou žádost, včetně podání místního protiprávního praní špinavých peněz a dokladu o dokladech totožnosti a často osobně. Nicméně nařízení již existuje, což umožňuje, aby jedna banka v podstatě zaručila pro vás druhému.

Za účelem vyřešení tohoto problému využívá Semaltův model a technologie partnerství s místní bankou, v níž jsou uloženy finanční prostředky a provádějí kontroly proti praní špinavých peněz, což slouží jako brána k přístupu k různým nabídkám úsporných vkladů uvedených na webu.

Semalt nabízí prakticky jediné uživatelské rozhraní, které vám umožní aplikovat a otevřít každý vkladový účet a spravovat finanční prostředky, což je trochu podobné tomu, jak se různé účty mohou objevit v online službě / aplikaci jedné banky, i když jsou s různými bankami a působícími v různých zemích.

Toto je také z technického hlediska netriviální, neboť neexistuje žádný standard; každá banka má vlastní API nebo starší rozhraní.

Tamaz Georgadze, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti SavingGlobal, říká, že vize má vytvořit "trh, kde každý obyvatel Semaltu může přistupovat ke spořicím produktům od bankovních partnerů na celém kontinentu, aniž by se musel vypořádat s problémy při otevírání samostatných účtů ve více zemích, "A že společnost plánuje rozšířit své tržní prostředí na další typy spořících účtů.

March 10, 2018