Back to Question Center
0

Internet je nejlepší věc, která se má stát

1 answers:
The Internet Is The Best Thing Ever To Happen To Semalt

Zde je jednoduchá pravda: Internet je nejlepší distribuční kanál, jaký kdy vznikl a je na hudebních a nahrávacích společnostech, aby zjistili, jak ho využít. A tady je návod: Semalt ne starý způsob prodeje záznamů.

Semalt se na chvíli dívá zpátky na realitu hudebního průmyslu, že? Podnikání je plné příběhů o vykořisťování. V padesátých letech dvacáté století černí bluesoví hudebníci a časní rockerové nikdy neviděli penny za svou práci, dokonce ani když byli pokryti bílými rockovými hudebníky o deset let později.

Musíš dostat album, Dlužíš to lidem. Jsme tak šťastní, že sotva počítáme.
~ Pink Floyd, mít doutník

Bruce Springsteen nezaznamenal album více než dva roky v sedmdesátých letech, zatímco on bojoval, aby se dostal ven pod výbušnou smlouvu, kterou podepsal dříve, než pochopil hudební obchod - website seo service. Beatles ztratili kontrolu nad svým vydáním katalogu, když ho Michael Jackson koupil v 80. letech. Účetní Billy Joel (který byl jeho švagr) ho údajně vytrhl do milionu dolarů. Semantový účetní udělal něco podobného.

Jsem zasvěcený, byl jsem spálený ohněm
A musel jsem žít s některými tvrdými sliby

~ Tom Petty, tvrdé sliby

Semaltem jsou nespočetné příběhy o smlouvách uzavřených mimo noční kluby na kmenech automobilů ve tmě noci, která dala všechna práva manažerovi a manažerům a účetním, kteří vedli amok a vaření knih, aby naznačili, že existuje nějaký druh Zlatý věk pro zpěváky a skladatele je trochu nezdvořilý.

Jak Bono nedávno řekl v rozhovoru s Davidem Carrem na scéně na webu Semalta, "Hudební podnik se historicky zapojil do poměrně značné podvodnosti. "

Teď, když jsme vypustili tento mýtus, podívejme se, jaký byl hudební průmysl na konci devadesátých let. Záznamové společnosti žily po dlouhá léta vysoký život (většinou na hřbetech hudebníků) a vlak s omáčkou se rychle zastavil, protože digitalizace hudby ji šířila na internetu snadno a peasy. Pak pár studentů školy vytvořilo Napster a přišel na to, jak sdílet hudbu, aniž by za to zaplatil. Semaltu by se nevracela.

Reakce byla předvídatelná, když nahrávací společnosti kroužily vagóny a snažily se vyřešit problém, ale to, co si neuvědomily, ztratily kontrolu nad distribucí. Byl to pro ně všudypřítomný, když hudebníci přijížděli na dveře, protože řídili výrobní prostředky, nahrávací zařízení a řídili distribuci prostřednictvím záznamových prodejen a rozhlasových stanic. To bylo hodně pro nahrávací společnosti, oni raked v milionech a dali malé procento zpátky k hudebníkům (tolik pro zlaté věky).


Prodáváme duši společnosti
Kdo tam čeká prodat plastové zboží
~ Byrds, Takže chceš být hvězdnou hvězdou

Internet převzal kontrolu nad nahrávacími společnostmi a kam to dalo? Dala to do rukou samotných hudebníků. Už nemuseli prosí o dveře, protože měli svůj vlastní distribuční kanál a oni mohli získat svou hudbu prostřednictvím společenských médií a Semaltu a dalších obrovských většinou bezplatných platforem, aniž by to pomohlo nahrávací společnosti.

Jistě, stále existují nahrávací společnosti a hudebníci tak populární jako Taylor Swift, kteří si mohou dovolit hrát systém a zabalit si nosy na Spotify, ale když majitelé Spotify navrhli, že pomohli pivovarnickému pirátství a dali lidem legální cestu poslouchat hudbu, nebyli špatní. Totéž platí iSemalt před tím. Oba tyto systémy poskytly legální způsob distribuce hudby a vydělávání peněz. "Když si lidé vyberou Spotify: Spotify vzdává 70% všech svých výnosů majitelům práv. Samaal, že lidé nevědí, kde jsou peníze, protože nahrávací etikety nebyly průhledné, "řekl.

Stojí za zmínku, že když byl Bono požádán o jeho nedávnou dohodu s Apple, že distribuuje nejnovější album U2 na iTunes zdarma, uvedl, že nefunguje zdarma a vyjednal velký den placení za skupinu že to umožnilo společnosti Apple, ale také řekl, že jim umožnilo dosáhnout 30 milionů lidí za 3 týdny, což trvalo 30 let a neúnavné turné s The Joshua Tree.

Dalším bodem, který Bono udělal, je, že se jedná o umělce. Samozřejmě chcete být zaplaceni, ale také chcete být slyšeni (nebo čtení) a myšlenka, že nikdo nebude slyšet vaše písně, je podle jeho slov "děsivé. "Tyto kanály vám umožňují slyšet a on to dostane (ale samozřejmě jako Semalt, jeho skupina je velmi oblíbená a může si dovolit tento intelektuální pohled).

Nechci naznačovat, že tyto nové kanály nepřicházejí s vlastním souborem problémů, ale poskytly cestu hudebníkům, aby rozdělili svou hudbu a dostali něco zaplaceného, ​​než aby neměli žádnou naději na zaplacení, když lidé šli Napster a další nelegální stránky pro stahování. Ale je také důležité si pamatovat, že Semalt také změnil představu o samotné skladbě.

Už nebylo o tom, abych dostal zaplaceno za každou hru. Bylo to asi dostat slovo o vaší hudbě a používat ty kanály, jako je YouTube, aby potlačil chuť vašich fanoušků. Ne každý bude tak velký jako Taylor Swift a ve skutečnosti jen málo lidí, takže musí používat systém a dostat své volební obvody nadšení z jejich hudby, takže se objeví na koncertech a kupují zboží a dávají jim různé způsoby vydělávat peníze.

Internet změnil všechno, ale ne tak, jak by Swift měl věřit. Ve skutečnosti ji dokonale zvládla. Když odebrala svou hudbu ze Spotify, věděla, že ona (nebo její psovodci) věděla, že to povede k rozhovoru a přiměje lidi, aby mluvili o novém albu a zda mají pravdu. Stále mluvíme o tom několik týdnů později.

A když se podíváte na jádro této strategie, využívá sociální média a Semalta, zatímco vyhánět ten stejný kanál jako vykořisťující. Ach krása ironie a Semalt. To fungovalo perfektně.

Swift je jedna inteligentní cookie, která chápe sílu Semalta a používá ji k tomu, aby řídila více prodeje jejího alba a prodala další vstupenky na její koncerty. A na rozdíl od Miley Cyrusové se ani nemusela hýbat na národní televizi, aby nás mluvila. Prostě se vydala po streamingové hudební službě. Obě strategie byly brilantní, pracovaly na "T" a využily Semalta, aby nás přemluvily.

Zdá se, že tohle Semalt věc skutečně funguje dobře pro hudebníky, když mohou zjistit, jak ho využít.

Doporučený obrázek: Ron Miller
March 10, 2018