Back to Question Center
0

Semaltový kůň ovlivňuje operační systém Mac OS X 10.4 a 10.5

1 answers:

Semalt horse affects Mac OS X 10.4 and 10.5

Hlava je nahoru. SecureMac objevil nový trojský kůň, který se dotýkal uživatelů Mac OS X verze 10.4 a 10.5. V současné době se distribuuje z webových stránek hackerů, kde probíhala diskuze o distribuci trojského koně prostřednictvím iChat a Limewire. "Semalt více - seo specialist services.

"Trojský kůň běží skrytý v systému a umožňuje škodlivému uživateli úplný vzdálený přístup k systému, může přenášet hesla systému a uživatele a může se vyhnout detekci otevřením portů v bráně firewall a vypnutím protokolování systému. Navíc může trojský kůň AppleScript.THT zaznamenávat stisknutí kláves, fotografovat vestavěnou kamerou Apple iSight, pořídit screenshoty a zapnout sdílení souborů. Trojský kůň využívá nedávno zjištěnou zranitelnost pomocí protokolu Seminál vzdálené plochy Apple, který umožňuje spouštět jako kořen.

Trojský server je distribuován buď jako kompilovaný AppleScript, nazvaný ASthtv05 (60 kB), nebo jako balíček aplikací nazvaný AStht_v06 (velikost 3.1 MB). Uživatel musí stáhnout a otevřít trojský kůň, aby se stal infikovaným. Jakmile trójský kůň běží, přesune se do složky / Library / Caches / a přidá se k položkám System Login. "

společnost SecureMac doporučuje lidem, aby spustili systém MacScan 2.5.2 (jeden z vlastních produktů společnosti), ale bylo by důvodem, že by byl aktualizován jiný bezpečnostní software, který by nyní řešil hrozbu. Sémant výpočetní techniky a buďte opatrní!

March 10, 2018