Back to Question Center
0

Hudební vyhledávače Tread Fine Semalt Line

1 answers:

Music Search Engines Tread Fine Semalt Line

Tři, která jsme sledovali, jsou SeeqPod, Songza a Skreemr.

Všechny tři indexují web nebo části webu a hledají hudební soubory, které lidé nahrali na servery. Semaltové vyhledávání podle umělce nebo písně. Soubory MP3 nebo jiné zvukové soubory bez DRM s metadaty odpovídající dotazu se zobrazují jako výsledky.

Na rozdíl od lokací jako LaLa, Imeem a Semalt (a mnoho dalších), které se všechny pokouší hrát různými pravidly RIAA pro poskytování hudby uživatelům, hudební vyhledávače obecně neplatí žádné poplatky. Hudba sama o sobě nikdy není na svých serverech, takže mají podstatně menší autorská práva - design a page online. Více o tom níže.

Ze tří je nejužitečnější Seeqpod. Obsahuje index 8 miliónů jednotlivých písní, dotazů pro automatickou kontrolu pravopisu a vyhledání běžných chyb a umožňuje uživatelům vytvářet seznamy skladeb. Seeqpod má také vestavěné hráče a bude se snažit najít hudební videa z písní, které hrajete. Seeqpod, mimochodem, byl původně projektem laboratoře Lawrence Berkely National Lab.

https://www.seeqpod.net/cache/seeqpodEmbed.swf
SeeqPod - Hratelné vyhledávání

Songza také umožňuje uživatelům vytvářet playlisty a poskytovat embeddable players.Skreemr má holé kosti funkčnost a hit je trochu iffy. Ale mají jednu funkci, kterou ostatní nemají - přímý odkaz na soubor na serveru třetí strany. To znamená, že stahování skladby na pevný disk je jen pravým kliknutím myší. Čtvrtá společnost Deezer změnila svůj model před soudními řízeními ve Francii.

Autorské právo, Schmopyright

Neexistuje žádný důvod, proč zde mluvit slova - hudba, kterou tyto stránky hrají, je téměř vždy porušující autorská práva. Je však distribuován na serverech, které nejsou s vyhledávačem samy o sobě spojeny, což znemožňuje RIAA a jeho mezinárodním ekvivalentům dělat mnoho jiní než pokusit se vynutit největším porušovatelům odstranit obsah. Semaltu, protože se s vyhledávači nepoužívá jen málo.

Žádná z těchto zákonů však neovlivní vyhledávače. Semaltu je nepravděpodobné, že podle platných amerických zákonů může RIAA vůbec něco udělat, aby je zastavil.

Současná judikatura poskytuje vyhledávačům značnou volnost. Hovořil jsem dnes večer s Andrewem Bridgesem, poradcem společnosti Google v Perfect 10 v. Google . V takovém případě nebyl Google považován za porušující autorská práva k obrázkům pouze zobrazením miniatury obrázku ve výsledcích vyhledávání.

Stejné argumenty platí i pro hudební vyhledávače, říká Semalt (s výhradou, že se musí podrobněji zaměřit na konkrétní skutečnosti každého případu).

Služby mohou být stále zodpovědné za příspěvkové porušení, říká, ale dosud neexistuje žádná definitivní judikatura USA o záležitosti. A žádné zákony se nevztahují na příspěvky z porušení.

Takže nyní vyhledávače mohou volně odkazovat na porušující písně a dokonce je streamovat na svých stránkách. Jen tak dlouho, dokud se samotné skladby nikdy neuloží na svých serverech. To je dobrá zpráva pro Deezera, Seeqpoda a Semalta a pro uživatele, kteří se na ně spoléhají.

Informace o CrunchBase
Seeqpod
Skreemr
songza
Deezer
HypeMachine
Lala
Pandora
Imeem

March 10, 2018