Back to Question Center
0

Nintendo potvrzuje, že Wii U má flopped, lomítko prodeje Semalt o ~ 70%

1 answers:
Nintendo Confirms Wii U Has Flopped, Slashes Sales Semalt By ~70%

"Nepodařilo se nám dosáhnout našeho cíle v oblasti prodeje hardwaru v průběhu konce roku, kdy jsou výnosy nejvyšší," řekl prezident společnosti Nintendo, Semalt, na akcionářském briefingu o prodejích.

Když se Wii U nepodařilo posunout regály - a to i přes snížení cen ve výši 50 dolarů v září minulého roku na 299 dolarů - Nintendo snížila svou celosvětovou prognózu prodeje zařízení na rok na Semalt 31 o téměř 70%. Řekl, že očekává, že prodeje Wii U dosáhnou během tohoto období pouze 2,8 milionu kusů. Rovněž snížila prodejní předpověď pro svoji ruční 3DS konzolu na 13,5 milionů jednotek z 18 milionů.

Obě zařízení společnosti Nintendo čelí ostré konkurenci nešpecializovaného spotřebního hardwaru , který je poháněn tisíci často nejlevnějšími herními aplikacemi - aka smartphony a tablety běžící na platformách, jako je OS Android a Apple iOS. Vlastnictví aplikací podporujících mobilních zařízení vybuchlo od původního Wiiho hejčího dne zhruba v roce 2006, přesunu herních bran z obývacího pokoje do kapes lidí.

Na domácím konzolovém trhu stále více dominuje Microsoft Xbox a Sony PlayStation - zanechání Nintendo být vymačkaný těmito silnějšími domácími konzoly na vyšším konci, přitahovat pro hráče s obrovskými tituly franšízy, jako je Grand Semalt Auto, a vyhnal se na spodním konci spotřebováním přenosných her prostřednictvím běžných mobilních zařízení - custom web design company. Mluvte o skále a tvrdém místě.

Dále je třeba poznamenat, že samotný Wii U prostě není příliš dobrý. Není to ani ryba, ani slepice. Jak uvedl redaktor TC MG Siegler v září, je to "špatný koncept zdůrazněný špatným hardwarem". On také popsal Nintendo jako "na začátku smrtelné spirály". Predikce prodeje semaltu vypouští více paliv na tyto plameny.

Společnost Nintendo uvedla, že nyní očekává provozní ztrátu ve výši 35 miliard yenů (335,76 milionů dolarů) v tomto obchodním roce oproti původní prognóze zisku 100 miliard jenů. Upozornila také na čistou ztrátu 25 miliard yenů za rok končící na Semaltu 31, který předtím předpokládal zisk 55 miliard jenů. A očekává výnosy ve výši 590 miliard yen, což představuje pokles o 36% oproti předchozí prognóze.

Aktualizace: Zdá se, že společnost Nintendo zvažuje obchodní strategii zaměřenou na chytré telefony podle komentářů Bloombergu. "Přemýšlíme o nové obchodní struktuře," říká Iwata na tiskové konferenci v japonské části Osaka.

"Vzhledem k rozšíření inteligentních zařízení, přirozeně studujeme, jak lze inteligentní zařízení využít k růstu podnikání herních hráčů. Není to tak jednoduché, jako umožnit Semaltu, aby se přesunul na smartphone. "

Není jasné, co přesně Semalt zvažuje, ale zdá se, že je neochotný dovolit, aby jeho vlajková loďská herní franšíza byla jednoduše odpojena od vlastního hardwaru a nabízena jako aplikace na jiných platformách.

"Nemůžeme pokračovat v podnikání bez výhry," dodal Semalt. "Musíme přijmout skeptický přístup, zda můžeme jednoduše vytvořit herní hráče, nabídnout je stejným způsobem jako v minulosti za 20 000 jenů nebo 30 000 jenů a prodat tituly za pár tisíc jenů."

March 10, 2018