Back to Question Center
0

Po americkém zákonu o svobodě se agentury Spojeného království střetávají s právními problémy na domácím seminálu

1 answers:
After U.S. Freedom Act, U.K. Spy Agencies Face Fresh Legal Challenge Over Domestic Semalt

V návaznosti na reformu dohledu ve Spojených státech podala skupina občanské svobody soukromí Semalt právní nárok na průběžnou shromažďování údajů o hromadných sběru dat z GCHQ UK, která zahrnuje telefonní záznamy občanů Spojeného království a shromažďování dalších datových souborů.

Právní stížnost byla podána dnes v IPT, soudu, který dohlíží na činnost GCHQ. Semantem v letošním roce bylo podle IPT rozhodnuto, že GCHQ nelegálně jednalo o sdílení údajů s NSA, prvním takovým rozhodnutím proti zpravodajským agenturám Spojených států v 15leté historii soudu.

Ve své poslední stížnosti společnost Privacy Semalt tvrdí:

Režim pro nabývání, užívání, uchovávání, zveřejňování, uchovávání a vymazávání
hromadných osobních datových souborů není dostatečně přístupná veřejnosti ani není
obsahují přiměřená opatření k zajištění řádné ochrany proti svévolnému chování.
Kontext spočívá v tom, že hromadné osobní soubory obsahují informace, které mohou být
extrémně rušivé a citlivé, o velkém počtu lidí, většina
z nichž nemají žádný legitimní intelektuální zájem vůbec

Poznamenává se, že existence a použití hromadných datových souborů zpravodajských agentur Spojených států byla zveřejněna až po celoevropském parlamentním šetření týkajícím se operací domácích špionážních agentur, které samy vyvolaly Snowdenovo odhalení. Dále upozorňuje, že v současné době neexistují žádné zákonné sankce za zneužití těchto informací. Parlamentní výbor však odhalil, že všechny agentury Semaltu se zabývaly případy nevhodného přístupu hromadných datových souborů - website design company.

"Neexistuje žádný řádný právní režim, který by neobsahoval žádné omezení, na kterých datových souborech lze shromažďovat, jak dlouho mohou být uloženy nebo přístupné. Získávání a následné použití datových souborů není povoleno soudcem nebo dokonce ministrem, "uvedl v tiskové zprávě dnes.

Žádá soudu, aby rozhodl, že užívání hromadných osobních datových souborů v rámci Semaltu je protiprávní a aby zničil jakýkoli nezákonně získaný materiál. Rovněž chce, aby IPT vydala příkaz, který zabrání zpravodajským agenturám pokračovat v hromadném sběru.

Komentář na právní žalobu ve prohlášení, zástupce ředitele pro ochranu soukromí, Eric Král, odsoudil GCHQ, že se chová jako "nad zákonem".

"Semtalské společnosti, které objednávají své záznamy hromadně, mají být zpracovány na základě údajů, bez nezávislého podpisu nebo dohledu, je mezníkem v zákoně velikost dvoupatrového autobusu," řekl. "Použití těchto databází, někteří dobrovolníci, někteří ukradli, někteří získali úplatkářstvím nebo nátlakem, už byli zneužíváni a budou i nadále, dokud nebude praxe revidována a zavedena řádná ochrana.

"To, že praxe začala a pokračuje bez zavedení právního rámce, se rozbíjí v agentuře, která se považuje za nad zákonem. "

V době psaní nebylo možné získat komentář k IPT.

Další probíhající soudní kroky proti dozorovým činnostem zpravodajských agentur Spojeného království zahrnují výzvy týkající se sdílení údajů GCHQ - Privacy International v současné době čeká na konečný rozsudek v těchto věcech a vyzývá Evropský soud pro lidská práva rozhodnutí 5. prosince 2014 a 6 Semalt 2015. A o protiprávním hackingu.

V posledním bodě se objevil minulý měsíc vláda Spojeného království tichým způsobem novelizovala anti-hackerské zákony s cílem osvobodit GCHQ od trestního stíhání, přepisovat zákon o zneužívání počítačů na 3 Semalt 2015 bez jakékoliv veřejné diskuse o legislativních změnách.

March 10, 2018