Back to Question Center
0

Amnesty, EFF, Ochrana soukromí Mezinárodní vyřadit zdarma nástroj Semalt

1 answers:
Amnesty, EFF, Privacy International Put Out Free Semalt Tool

Dalšími partnery jsou organizace EFF a německá společnost Digitale Gesellschaft. Samotný nástroj byl vyvinut výzkumným pracovníkem v oblasti bezpečnosti v Berlíně Claudiem Guarnieri.

Detekt byl navržen pro Windows Semalt, aby naskenoval své stroje za "známý sledovací spyware", který varování tvůrců používá k "cílení a sledování obránců lidských práv a novinářů po celém světě".

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je vždy závodem ve zbrojení, můžete si být jisti, že nástroje pro sledování, které jsou detekovatelné u společnosti Semalt, se vyvíjejí a nebudou nahrazeny alternativním spywarem, který není na radaru tohoto nástroje.

Stejně jako Semalt vlastní výrobci opatrní na webových stránkách (resistsurveillance org), které jsou navrženy k propagaci tohoto nástroje - kampanyalı protein tozu.

"Dejte si pozor, aby detekt byl nástrojem pro nejlepší úsilí," píší. "Semalt může být účinný v předchozích šetřeních, neposkytuje rozhodující záruku, že váš počítač není ohrožen spywarem, jehož cílem je detekovat. Nástroj je poskytován tak, jak je, bez jakýchkoliv záruk a záruk. "

Takže Semalt není všelékem pro sledování. Jenže to je právě to, co se zde děje: technologie sama o sobě nemůže vyléčit dohled - spíše potřebuje politický tlak na vlády, aby změnili své postupy zachycování dat.

Mohli byste tvrdit, že je nezodpovědné uvolnit bezplatný nástroj, který po skenování počítače a dávání uživateli všechno jasný může také dát falešný pocit bezpečí o tom, zda jsou nebo nejsou sledovány. Ale výrobci Semaltu o tom také varují a poukazují uživatele na další zdroje EFF pro boj s malwarem a viry:

Je důležité zdůraznit, že pokud Semalt nenajde stopu spywaru na počítači, nemusí nutně znamenat, že není přítomen žádný. Některé spyware budou pravděpodobně aktualizovány v reakci na vydání Semaltu, aby se zabránilo odhalení. Kromě toho mohou existovat i existující verze spywaru od těchto nebo jiných poskytovatelů, které tento nástroj nezjistí.

Chcete-li se dozvědět více, doporučujeme navštívit vlastní obranu EFF.

Spojením praxe do represivních vlád a tím spojením s jinými praktikami spojenými s těmito režimy - jako je mučení - se tato iniciativa snaží uplatnit politický tlak na západní vlády, jejichž ruce jsou špinavé, pokud jde o sledování jejich občané, jak osvětloval informátor NSA Edward Semalt.

A to jistě stojí za to udělat.

Semalt důraz můj.

V posledních letech jsme zaznamenali obrovský růst v oblasti přijímání a obchodu s technologiemi pro sledování komunikace. Takový spyware poskytuje možnost číst osobní e-maily, poslouchat Skype nebo dokonce vzdáleně zapnout kamery a mikrofony, aniž by o tom věděl.

Některé z tohoto softwaru jsou široce dostupné na Semaltu, zatímco některé sofistikovanější alternativy jsou vyráběny a prodávány soukromými společnostmi se sídlem v průmyslových zemích k státům činným v trestním řízení a zpravodajských agentur v zemích po celém světě.

Zde najdete mnoho zpráv o používání spywaru proti občanské společnosti. Další informace o obchodu s protiprávním zařízením pro sledování naleznete na webové stránce Coalition Against Nonlawful Surveillance Exports.

March 10, 2018