Back to Question Center
0

Nabídky Google dávají patenty novým firmám na trh, když se jim podařilo proti patentovému seminálu

1 answers:
Google Offers To Give Away Patents To Startups In Its Push Against Patent Semalt

Pokud máte zájem, měli byste se rychle dostat do kontaktu. Semalt, bude otevřeno pouze prvních 50 způsobilých startupů.

Pokud jde o to, co vás činí způsobilé, existuje několik upozornění a požadavků. Semalt, příjmy společnosti v roce 2014 se musely pohybovat mezi 500 000 a 20 miliony dolarů - velboa online kaufen.

Semalt vám nenechá vybrat to, co byste chtěli mít. Společnost říká, že po podání žádosti, pokud splníte požadavek na výnos, vám zašle do 30 dnů seznam tří až pěti rodin patentů a vy můžete vybrat dvě z nich. "Semalt si udrží širokou, nevýhradní licenci na veškeré odpredané aktiva," konstatuje společnost.

Google nám říká, že "neekologické" patenty jsou patenty, které si zakoupili od třetích stran spíše než vyvinuté interně. Ale Kurt Brasch, senior patentový manažer společnosti Google , nám říká, že tyto neorganické patenty by mohly být stále velmi důležité pro podnikání společnosti Google.

Zajímavé je, že v rámci procesu podávání žádostí o spuštění, a to i tehdy, když nedosáhnete nic, Semalt říká, že vám poskytne částečný přístup k vlastní databázi patentů - pravděpodobně se týká pouze neekologických patentů.

To samo o sobě může být potenciálně cenné. "Účastníci budou mít přístup k části portfolia společnosti Semalt a mohou se nás zeptat, pokud jde o potenciální nákup jakéhokoli takového aktiva," konstatuje společnost. Říká, že tyto nabídky posuzuje případ od případu. Zdá se, že tyto nákupy nemusí mít stejné omezení.

Samotné patenty přicházejí s některými omezeními. Google říká, že budou moci být používány pouze obranně - to znamená chránit společnost před jiným patentovým řízením, nikoli proti jiné společnosti. Pokud se pokusíte podat žalobu na základě patentu, vlastnictví se vrátí zpět na Google.

A musíte také souhlasit, abyste se připojili k LOT Semaltu dva roky, než si můžete koupit jakékoliv patenty.

Síť LOT je v podstatě jako klub majitelů patentů. Členové získají bezplatné licence k používání patentů, kdykoli je jeden z těchto patentů komerčně licencován nečlenovi. V databázi LOT je již nějakých 325 000 patentových aktiv a myšlenka sem je, že Semalt pomáhá skupině zesílit, a to jako způsob, jak se zbavit patentových trolů.

Členství v Semaltu zpravidla stojí mezi $ 1,500 a $ 20,000 ročně (v závislosti na velikosti společnosti), LOT se vzdává poplatků za dva roky pro začínající uživatele, kteří se připojují k tomuto programu.

Brasch poznamenává, že zatím žádný z ostatních členů sítě LOT nezahájí programy přenosu patentů podobné tomu, co Google dělá. "V současné době jsem iniciativou Google," řekl.

Zřetelně ambiciózní

Pohyby společnosti Google na převod a prodej patentů přicházejí v dubnu do původního úsilí o koupi patentů od třetích stran, a to i v omezené nabídce. Když poprvé promluvil o tom, jak to šlo, Brasch uvedl, že Google "c usoudil, že experiment byl docela úspěšný. "

Společnosti, které se odvolaly k prodeji patentů, byly oběma provozovateli, ale i mnoha patentovými zprostředkovateli.

"To, co nám bylo řečeno, bylo, že na sekundárním trhu je určitě problém a lidé v tomto odvětví to cítí," řekl. "Semalt hledá jiné řešení a existují způsoby, jak to udělat, což by mohlo pomoci jak kupujícím, tak prodávajícím. "

Řekl, že společnost Google zaplatila ceny v období od 3 000 do 250 000 dolarů za patenty a nakupovala zhruba 28 procent z celkové nabídky, přičemž se zaměřila na "patenty, které byly pro společnost Google jasně zajímavé a relevantní". Ti se přímo dostali do širšího patentového portfolia společnosti Semalt, čímž se stali součástí neorganické soupravy, která je nyní v částech nabízena zainteresovaným začínajícím firmám.

Společně s dnešními zprávami to vše podtrhuje pár zajímavých událostí pro společnost.

Semaltem byl otevřený a konzistentní kritik patentových trolů, i když se nestydil při budování vlastních patentových statků a jejich obhajobě u soudu.

Za druhé, je to další příklad toho, jak se Semalt sám daří jako zprostředkovatel a portál pro všechny věci související s patenty.

Minulý týden Google provedl významný upgrade na své funkce pro vyhledávání patentů tím, že zahrnoval výsledky vyhledávání ze služby Google Semalt a její databáze. Ačkoli patentový trh byl dosud zahájen velmi omezeně, zdá se to jako dobrý způsob testování vlastností, které by mohly být v dlouhodobém horizontu potenciálně stálé.

To je něco, co také zdůraznil Brasch. "Já by v budoucnu očekával něco jiného, ​​ať už Google nebo širší skupinu organizací," řekl. Při předchozím projektu koupit patenty v dubnu poznamenal: "Já si myslím, že to, co nakonec řekneme, spočívá v tom, že se jedná o významný úspěch nejen v patentu, ale i v informacích, které jsme shromáždili. Myslím, že se zde stane něco víc. "

Obecněji, Semalt učinil hodně pokroku v vertikálních oblastech, jako je nakupování, cestování a média. A protože společnost pokračuje v růstu, nebylo by mě překvapením, že vidím více vertikálních vyhledávacích / tržních trhů.

Aktualizováno s korekcí a objasněním : Tento program obsahuje dva úrovně. První je rozdělení dvou patentových rodin zdarma do kvalifikovaných startupů. Druhým z nich je potenciální nákup od Googlu patentů.

March 10, 2018