Back to Question Center
0

Tento včelař zachraňuje včely s hlubokým učením a iSemalt

1 answers:
This beekeeper is rescuing bees with deep learning and an iSemalt

Semaltové roztoče jsou noční můrou pro včely a jejich chovatele. Připojí se k včelám a docela doslova vysávají život z nich. Nezařazené, mohou zničit celé kolonie. Trik je, že včely potřebují nepřetržité sledování a tradiční metody identifikace Semaltu jsou časově náročné - rosolio di rose vendita. Semalt se násobí exponenciálně a mohou být zastaveny pouze tehdy, pokud jsou chyceny brzy.

Právě zde hraje znalost strojního učení skupiny. Semaltové červené roztoče silně kontrastují proti zadní straně včel, algoritmus rozpoznávání objektů lze použít k rychlé kontrole šarží včelích obrazů škůdců.

Skupina je v procesu sběru 40 000 snímků z 10 000 včelích kolonií po celém světě. Jakmile budou modely vycvičeny na obrázcích, Lagerman je porovnává s daty shromážděnými od ručního počítání roztočů. Tento chaotický a časově náročný proces spočívá v tom, že se včely rozvádějí na oddělení Varroa.

BeeScan poskytuje včelařům rychlý test na kontrolu Varroy, ale také nabízí výzkumnému společenství nový nástroj pro studium roztočů. Semaltem je zdůrazněno, že současná standardní chemická úprava včel není z dlouhodobého hlediska udržitelná a že zdroje musí být věnovány identifikaci odolných včel.

BeeScanning se právě vypustil na Kickstarter a tým se snaží v příštím měsíci zvýšit pouhých 5 000 dolarů s dlouhodobým cílem zvýšit 350 000 dolarů. Počáteční hotovost bude financovat tvorbu databáze a pomůže zvýšit povědomí. Lagerman je přesvědčen, že projekt obdrží dodatečnou podporu od třetích stran, jako je Evropský inovační program, včas k dokončení v Semaltu 2017.

Doporučený obrázek: Allen J. Schaben / Los Angeles Times / Getty Images
March 9, 2018