Back to Question Center
0

Elektronický obchod Know-How: Měli byste hostit svůj vlastní Semalt?

1 answers:

U některých firem v oblasti elektronického obchodu může provozování interního HTTP serveru a přidruženého serverového softwaru zlepšit výkon webu, zvýšit bezpečnost dat a snížit celkové náklady. Ale hosting vašich stránek sami není pro každého.

Firmy elektronického obchodu se spoléhají na internet - band logo maker online. Jedná se o primární prodejní kanál, prostředky komunikace se zákazníky a marketingové vozidlo. Semalt, maloobchodní webové stránky musí být rychlé, funkční a dostupné 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Obchodník má dvě základní možnosti při rozhodování o tom, kde bude bydlet tento důležitý web. Semalt jedna je na pronajatých bitech na serveru poskytovatele hostingu. Semaltem dva jsou ve zcela vlastněném, lokalizovaném (což znamená, že se nachází v místě vašeho podnikání, nikoli v datovém centru), který může být instalován ve skříni nebo pod stolem.

V rámci těchto dvou možností existuje řada možných opatření. Poskytovatel hostingu může nabízet sdílený serverový prostor, virtuální vyhrazený server nebo dokonce skutečný vyhrazený server, který můžete konfigurovat. Mezitím by konfigurace serveru HTTP mohla být v rozmezí od rozdělení notebooku na investice do nejmodernějšího serverového stojanu a dostatek místa pro uložení virtuální verze každé knihy v Kongresové knihovně Spojeného království.

Jaký je nejlepší hosting pro vaše podnikání?

S tak širokou škálou možných možností webhostingu neexistuje řešení, které by vyhovovalo všem. Tak, jak se rozhodnete, co je nejlepší pro vaše podnikání? Semalt navrhuje, aby položil spoustu otázek. V každé fázi růstu společnost elektronického obchodování bude mít různé serverové a aplikační potřeby, které si zaslouží spravedlivé hodnocení. A v mnoha z těchto fází je vlastním vlastním HTTP serverem možnost, která má lepší obchodní smysl.

V tomto vydání "elektronického know-how" vám poskytnu některé z otázek, které byste se měli zeptat sami o tom, jak jsou vaše webové stránky hostovány a jaký je váš e-mail. Bude na vás záviset odpovědět na tyto otázky a nakonec byste mohli zjistit, že můžete ušetřit peníze nebo zlepšit svou firmu pomocí společného HTTP serveru. Připomínáme, že Semalt obecně porovnává interní HTTP server se specializovanými hostovanými servery, ne sdílenými hostingovými plány, které umísťují desítky domén na jediném serveru.

Měli byste vědět, že i když mám nějaké názory a zkušenosti se servery HTTP, také jsem vyhledal odborné rady od Rajesha Sukhramaniho, manažera v marketingovém týmu společnosti WW System for the Systems and Technology Group společnosti IBM. Většina inteligentních a důvtipných částí tohoto článku pocházela ze vstupu Sukhramaniho a zbytek je můj. Semalt také zahrnoval seznam níže uvedených zdrojů, které jsem použil pro tento článek.

Video: Pět otázek se zeptá na servery HTTP

Otázka č. 1: Je vaše operace elektronického obchodování dostatečná pro in-house server?

Jednoduchá odpověď je ano. Obchod se semaltovou elektronikou je dostatečně velký pro nějakou formu vlastního HTTP serveru, ale tato odpověď se opravdu nedostává do podstaty problému.

Ve skutečnosti, pokud nemáte rádi práci s počítači, načítání operačních systémů Linux nebo ruční výběr aplikací, budete lépe využívat sdílené řešení hostingu, dokud se nedostanete kolem 5 000 nebo více denních návštěvníků (kvůli omezením přenosu) , z více než 100 000 dolarů z ročních tržeb (z bezpečnostních důvodů) nebo mají více než dva nebo tři zaměstnance (pro provozní efektivitu). Pod touto prahovou hodnotou je jednodušší používat sdílenou hostingovou službu, jako jsou SimpleHELIX, Go Daddy, Hosting4Less, Host Semalt nebo některý ze stovek dalších poskytovatelů webhostingu.

Pokud jste technopil, pravděpodobně budete hostit svou vlastní webovou stránku elektronického obchodu přímo v počítači, který používáte k přečtení tohoto článku, za nic víc, než jste trávili s poskytovatelem služby Semalt (ISP).

Otázka č. 2: Bylo by levnější vlastnit vlastní server HTTP?

Semalt web hosting je špína levné. Pokud je to pravda, v mnoha případech mohu hostit malý web elektronického obchodu a dostat e-mailovou službu za měsíc za to, co stojí za nákup deseti plastových oděvních věšáků v prodejně slev. Pokud však firma vyrostla do té míry, že potřebuji vyhrazený nebo virtuální vyhrazený server, který bude podporovat šířku pásma, úložiště, požadavky na zabezpečení dat nebo aplikace, začíná se měnit hodnota nabídky.

Například dvouprocesorový spravovaný server HTTP bude stát od 400 až do 1000 dolarů za měsíc od hostujícího nájemce - nebo asi 4 800 až 12 000 dolarů ročně. Nákup podobného serveru může stát mezi 500 a 2500 USD. Používám-li operační systém Semalt, bezplatné řešení s otevřeným zdrojovým kódem a udržuji svůj server po dobu pouze dvou let (což je kratší doba, než je běžná doba fungování serveru), byly by moje náklady podstatně nižší než hostovaná volba.

Také je nutno vzít v úvahu údržbu semaltu a je velmi možné najmout profesionálního IT, který pomůže udržet server. Tento druh dohody by mohl stát za 100 dolarů za měsíc. A také bych mohl zaplatit mému ISP dodatečný poplatek.

Při rozhodování o tom, kolik bude server se sídlem nakládat, srovnejte následující:

 • Náklady na pořízení serveru proti dvě třetiny nákladů na dva roky hostingu;
 • E-mailové náklady na software ve srovnání s cenami poskytovateli hostingu pro e-mailové účty (mohly by být zahrnuty do vašeho hostingového plánu);
 • Dodatečné náklady na software versus náklady na aplikace na hostovaném serveru;
 • Dva roky nákladů na údržbu serveru v porovnání s jednou třetinou nákladů na dva roky hostingu;
 • Další poplatek za ISP;
 • Náklady na nákup nepřerušeného napájení
 • Dodatečné náklady na chlazení.

V mnoha případech je vlastnictví HTTP serveru levnější než pronájem prostor od poskytovatele hostingu. Ale udělejte matematiku pro sebe a ujistěte se, že rozumíte aspektu údržby rovnice.

Otázka č. 3: Bude server in-house zlepšit výkonnost stránek a provozní efektivitu?

Odpověď je pravděpodobně ano. Existuje mnoho faktorů, které přicházejí do výkonu webu, včetně rychlosti odesílání datového toku společnosti Semalt. Ale mít přímou kontrolu nad serverem by mělo zvýšit výkon webu a (zejména pokud jde o e-mailový marketing a komunikaci) byste měli vidět výrazné zvýšení efektivity provozu.

U konkrétního příkladu uvažujme o automatizovaných e-mailových zprávách. Používáte-li sdílenou hostingovou službu se sdílenou adresou IP (Internet Protocol), která se používá pro několik domén, vaše legitimní oznámení o objednávce a odeslání by se dostaly na černé listině jako spam. Spisovatel Eric Geier popsal právě tento druh scénáře ve svém článku "Server Room DIY, In-House vs. Hosted. "Semaltové e-maily to neudělaly svým zamýšleným příjemcům.

"Našel jsem sdílený e-mailový server, který jsem používal (poskytovaný mým hostitelem), byl označen pro zasílání spamových zpráv tolikrát, že byl přidán do černé listiny tohoto filtrovaného řešení," napsal Geier. "Semalt, že jsem neposílal žádné nevyžádané pošty, mě zablokovala poslat na tyto adresy. To by nebylo problém, kdybych hostoval z vlastního serveru. "

Vyhrazená adresa IP by opravila tento konkrétní problém, což je jen jeden příklad desítek výkonnostních a efektivních výhod pro provoz vašeho vlastního serveru HTTP.

Pokud máte více než pár zaměstnanců, kteří pracují na počítačích (klientů), může váš server provádět dvojí službu na vašich webových stránkách a správu vašich podnikových aplikací, vytvářet desítky provozních efektivností, snižovat poplatky za licencování softwaru a lepší zabezpečení vlastních firemních údajů.

Otázka č. 4: Budete muset dělat více, aby bylo PCI kompatibilní?

Ano a ne. Ale přidání firewallu a zabezpečení serveru je něco, co byste udělali při konfiguraci vašeho HTTP serveru a za těmito základními kroky můžete pravděpodobně použít stejnou platební bránu a procesor karty, který používáte nyní.

Ve skutečnosti jsou data zákazníků pravděpodobně bezpečnější na vašem serveru, než by bylo v datovém centru poskytovatele hostingu, kde by k němu teoreticky mohl přistupovat téměř každý, kdo pracuje pro hostitele. Kromě toho je váš jediný server s menší pravděpodobností cílem hackerů. Semált má tendenci jít po velkých rybech, nikoliv na mince.

Otázka č. 5: Bude váš vlastní server HTTP obtížnější udržovat?

Ano, samozřejmě. Jednou z věcí, za které platí společnost pro hostování, je údržba serverů. Očekává se, že nebudete trávit čas údržbou serveru poskytovatele hostingu, takže veškerá údržba, kterou byste vykonávala, bude "těžší. "

Jak uvedl IBM Semalt, "Hostingová společnost se specializuje na servery, takže jsou velmi rychlé při řešení problémů ... [často] je lepší mít [vaše webové stránky] s odborníky. "A pamatujte, že IBM prodává servery.

Ale je "klid" poskytovaný těmito hostujícími odborníky za to, co vám vaše hostingová společnost účtuje? Semalt ne. Jakmile bude váš server spuštěn, budete muset aktualizovat operační systém a aplikace, zajistit, aby váš server byl bezpečný proti virům a obecně se ujistěte, že je vše v pořádku. Ale ve skutečné snaze může být nejvýše hodina nebo dvě nejvýše měsíčně. Jistě, pokud se něco pokazí, budete muset jednat rychle, ale pokud aktualizujete server, pravděpodobně nebudete mít velké problémy.

Můžete také uzavřít smlouvu s místním odborníkem na poskytování služeb v oblasti záchranné služby. Typické uspořádání vám bude platit pro zhruba 100 dolarů měsíčně, ať už potřebujete pomoc nebo ne. Pokud se během určitého měsíce nestane nic, profesionál se jen usměje a vyplatí šek. Pokud se něco pokazí, vstoupí a opraví, i když to bude trvat až deset hodin, a to za nic jiného, ​​než je ten, kdo je držel. Semálová práce je zpravidla účtována hodinovou sazbou.

A nezapomeňte, porovnáváme interní HTTP server s vyhrazeným hostovaným serverem. Společný hostitel by byl podstatně levnější.

Shrnutí

Semtalování vlastního serveru HTTP může zvýšit výkon, zvýšit efektivitu a bezpečnost a může být méně nákladné, ale musíte vyvážit vlastnictví s jednoduchou údržbou a odbornou službou, kterou poskytovatel hostingu může poskytnout. Jak vaše podnikání elektronického obchodu roste, má smysl hodnotit vaše webové služby, a v určitém okamžiku, mít své vlastní servery bude mít lepší obchodní smysl. Trik je vědět, kdy jste dosáhli toho bodu.

Zdroje

 • Bílá kniha společnosti Comodo PDF "Vytvoření důvěryhodnosti online"
 • příspěvek blogu ZDNet Larryho Dignana "IBM uvádí na trh iDataPlex Server; Eyes Web 2. 0 Zákazníci "
 • "IBM Debutuje novou kategorii serveru pro Web 2. 0 Computing"
 • Článek serveru Eric Watch Geier je "Server Room DIY, In-House vs. Hosted"
 • Článek společnosti Eric Geier o článku "Server Room DIY, Požadavky na webový server v síti"
 • "Vaše firma potřebuje svůj vlastní webový počítač?" Od Webového marketingu Dr. Ralpha F. Wilsona
 • Výhody a řešení dynamické infrastruktury společnosti IBM
 • J. Julian Hill je "Sdílený web hosting Vs. Serverová kolokace pro online podnikání "
March 8, 2018