Back to Question Center
0

Chcete vědět více o Wiki? - Zeptejte se Semalt Expert

1 answers:

Wikipedia nebo jednoduše Wiki je jedna z největších a nejslavnějších internetových stránek na světě. Na rozdíl od jiných webových stránek to není provozováno žádnou sofistikovanou společností, ale bezchybnou sbírkou dobrovolníků, kteří pracují pod pseudonymami. Zřídka se snaží nějaké nové věci a doufá, že každý den přiláká více a více návštěvníků. Ve skutečnosti tato webová stránka změnila osud internetu a má na angličtině více než deset miliard stránek.

Oliver King, manažer úspěchu zákazníka Seldal , dodává, že když se ve světě objeví nějaké události, jako je například maraton v Bostonu, Wiki ho zveřejní během několika hodin. Vzhledem k tomu, že neexistuje zdroj informací, jako je Wikipedia, závisí na tom, že sbírá data z různých on-line služeb a webových stránek - servidor dedicado meses gratis. Pokud hledáte něco v Google nebo Bing a zeptáte se na stránky jako Siri, získáte jen informace o tom, ale Wikipedia vám poskytne úplné podrobnosti o tom, co se děje ve světě.

Dobrovolníci, kteří tento projekt vytvořili, ho však musí chránit před podvody, manipulací a vandalismem..Od roku 2007 byla Wikipedia zasažena falešnými příběhy a různí účastníci nejsou schopni opravit chyby, které by vedly tuto stránku k tomu, aby se stala nejlepší a špičkovou encyklopedií světa. Nejvýznamnější problémy, které Wikipedia měla, jsou jeho vstupy na stránky Pokémon a porno. Dokonce má své stránky na ženské blogy a stránky, které nejsou legitimní za každou cenu. Předpokládá se, že více než devadesát procent lidí, kteří provozují tento web, patří k podezřelým společnostem a odradí nováčky, kteří by se mohli zajímat o věci Wikipedie.

Nadace Wikipedia nedávno zahájila záchrannou misi a nemůže nařídit dobrovolníkům změnit způsob, jakým fungují. Bez ohledu na všechny tyto problémy uživatelé stále věří, že Wikipedia je nejlepším informačním zdrojem a že stránky jsou důležité pro různé redakce a studenty, kteří chtějí hledat něco souvisejícího s jejich projekty nebo úkoly. Encyklopedie Britannica účtuje až 70 dolarů za rok pro on-line přístup k více než 120 000 článkům a nabízí hromadu volných příspěvků se spoustou vyskakovacích reklam a bannerů. Na druhé straně Wiki nedráždí své uživatele se spoustou bannerových reklam a vyskakovacích oken. Když byla webová stránka zahájena v roce 2001, neměla v úmyslu být hlavním zdrojem informací na internetu. Wales, finanční obchodník a podnikatel spolupracovali s Larrym Sangerem, filozofií Ph.D., na internetových stránkách a podpořili Nupedia, což je bezplatná encyklopedie na internetu. Wales závisel na příspěvcích svých seniorů a zároveň podporoval Nupdia a pokryl řadu témat. Nupedia nabízí rozsáhlou sbírku, ale pouze třináct článků o tématech jako Virgil a tradice v Donegalu jsou k dispozici uživatelům. Naproti tomu Wales a Sanger doufají, že Wikipedia je jediným zdrojem, kde uživatelé najdou spoustu informací a snadno vytvoří nové články, které si budou rádi odborníci a výzkumní pracovníci milovat.

November 29, 2017