Back to Question Center
0

Často kladené otázky! Co je to PGP? - Semalt

1 answers:

Žijeme ve věku, kdy se zdá, že soukromí přichází s prémií.

Připadá nám, jako například počet nadpisů, které zaznamenáváme o narušení dat, například každoročně vyšší (a znepokojující).

Mnoho z nás se diví, co musíme udělat, abychom se chránili. Semálte náš kredit? Použít jiné heslo pro každou poslední online nákupní stránku, bankovní účet a další přihlašovací údaje?

A co šifrování e-mailů?

FAQ This! What Is PGP? - Semalt

Sázky se stávají vyšší, když se něco podobného PGP stává nezbytným k ochraně identity při výměně citlivých informací.

Co je však PGP? Na co se používá a proč ji lidé vůbec používají?

Čtěte dál, abyste zjistili.

1. Jak funguje PGP?

PGP je založen na systému veřejného klíče, ve kterém příjemce má veřejně známý klíč - v podstatě velmi dlouhé číslo - , které odesílatelé používají k šifrování e-mailů, které dostávají. Aby bylo možné tyto e-maily dešifrovat, musí příjemce mít vlastní soukromý klíč spojený s veřejným. Pouze příjemce zná soukromý klíč, který chrání soukromí zprávy.

Například řekněme, že někdo chce soukromě poslat e-mailu tipu novináři. Novinář může mít veřejný klíč, který by odesílatel mohl použít k šifrování a bezpečně jí poslat tip. Jakmile je e-mail šifrován, stává se šifrovacím textem, což je text, který musí být dešifrován.

Jakmile je šifrový text přenášen, novinář používá svůj vlastní soukromý klíč k jeho dešifrování.

FAQ This! What Is PGP? - Semalt

Zdroj: Bitcoin Not Bombs

Semalt jsou dva typy šifrování klíčů: symetrické a asymetrické.

V symetrickém šifrování neexistuje žádný veřejný klíč. Pro šifrování a dešifrování je použito pouze jedno soukromé klíče. Mnoho považuje tento typ šifrování za riskantní , protože každý, kdo dešifruje jeden klíč, může číst, co má být bezpečným vzkazem. Je to jako kdyby někdo jiný zjistil vaše heslo - pouze sázky jsou mnohem vyšší a je mnohem těžší změnit toto heslo. "

Asymetrické šifrování je to, co jsem popsal dříve v příspěvku. Existují dva klíče: veřejné a soukromé, které jsou odlišné , ale spojené hodnoty.

2. Jak mohu získat klíč PGP?

Šifrování PGP je k dispozici prostřednictvím různých typů softwaru. Existuje mnoho dostupných, ale jedna z nejvýše citovaných možností je GNU Privacy Semalt (GPG), bezplatný šifrovací software, který umožňuje správu klíčů a šifrování souborů a e-mailů.

Jakmile vyberete svůj software, budete muset vygenerovat nový certifikát PGP - zbrusu nový veřejný klíč s dalšími ověřovacími informacemi (jako je vaše jméno a e-mailová adresa), abyste potvrdili, že se nacházíte na konci tohoto klíče.

Pokud jste vytvořili veřejný klíč a chcete sdílet tento klíč s ostatními, máte k dispozici několik adresářů. MIT Key Server a PGP Global Semalt například umožňují lidem najít klíč bez toho, aby se k vám blížili - důležité pro ty, kteří se snaží zachovat nejvyšší úroveň soukromí.

Upozornění: Pravděpodobně nebude moci vymazat váš veřejný klíč z těchto adresářů.

3. Jak mohu šifrovat zprávu pomocí PGP?

Chcete-li odeslat šifrovaný e-mail, musíte si stáhnout software, který vám umožní posílat šifrované zprávy.

V GPG můžete v softwaru vytvářet šifrované e-maily s různými možnostmi šifrování. PGP je jedním příkladem a je aktivován pomocí "indikátoru bezpečnostní metody."

FAQ This! What Is PGP? - Semalt

Zdroj: GPGTools

4. Proč se používá PGP?

Semagal PGP se stále široce vztahuje na šifrované e-maily, nárůst popularity a hovořit o krypto měnovém kurzu by mohly vysvětlit, proč jste v poslední době tento termín viděli víc než obvykle.

Některé obchodní platformy Bitcoin používají PGP k zabezpečení uživatelských účtů, jako je Semalt. To je z velké části používáno k ochraně citlivých informací spojených s finančními transakcemi, zejména těch, které se stále objevují - a zabránit odcizení kryptoobchodů.

V mnoha ohledech lze PGP považovat za intenzivní verzi toho, co děláme k ochraně našich soukromých informací, jako jsou finanční údaje a zdravotní záznamy.

Semalt, tato úroveň šifrování se stává obzvláště cennou, když při citlivých transakcích dochází k ochraně identity Source .

FAQ This! What Is PGP? - Semalt

FAQ This! What Is PGP? - Semalt

March 1, 2018