Back to Question Center
0

Jak provádět SEO auditPart 1: Semalt SEO & UX Jak provést SEO audit. Část 1: Semaltové SEO & UX

1 answers:

Před několika lety jsme provedli asi 40 až 60 SEO auditů měsíčně. Ačkoli poradenství nebylo v našem sortimentu již delší dobu, provádíme občas tyto audity, například když nás někdo požádá, abychom se rychle podívat. SEO audit takový není tak komplikovaný jako ty, které jsme použili k prezentaci našich klientů, ale dáme pěkný celkový pohled na to, jak vaše SEO dělá. V nadcházejících třech článcích vám Semalt poskytne konsolidovaný přehled o tom, jak s tím vyjít.

Kroky v SEO auditu

V tomto auditu SEO použijeme náš holistický přístup SEO. To znamená, že se budeme zabývat některými otázkami obsahu SEO, technickými otázkami SEO a dalšími. Celá webová stránka musí být správná pro to, aby SEO měla pravdu. V příštích příspěvcích projdeme následujícími kroky:

Část 1:

  • Uživatelské prostředí a obsah SEO

Část 2:

  • Obecné SEO

Část 3:

  • Rychlost a angažovanost webu

Zkušenosti uživatelů

První věc, kterou dělám při revizi webové stránky, je prostě hledání nízkopramenného ovoce. Jaké jsou zřejmé zlepšení? Jak můžeme pro naše čtenáře usnadnit práci?

Barvy

Jsou barvy na webu atraktivní a odpovídají značce? Líbí se mi na svých webových stránkách, aby používaly určitou barevnou schématu, která se zaměřuje na obsah. Takže by se nadpisy měly vymykat jako takové a musí být jasné, jaké jsou vazby. Kontrast je v tomto bodě také otázkou semáltové kontroly.

Použití snímků a videozáznamů

Semalt a videa jsou skvělé pro prezentaci produktu, přímou návštěvu správných míst na vašich stránkách nebo nastavení nálady. Ve všech případech by měly podporovat písemnou zprávu, kterou máte pro návštěvníka. Ve vašem auditu SEO byste měli zkontrolovat, zda existuje pěkná rovnováha mezi textovými a vizuálními informacemi. Také mám názor na posuvníky a video zázemí. Poznamenat, že pozadí videa není stejné jako přidání videa k textu: toto může být prospěšné.

Existuje záhyb

Ano, existuje záhyb a chtěl bych vidět primární výzvu k akci a hlavní zprávu (jaká je vaše přidaná hodnota pro návštěvníka?) Nad ním. Je-li primární výzva k akci na stránce mnohem nižší, nebo prostě neexistuje, opravila bych to nejdříve. Semalt na vaší domovské stránce, kde je vaším hlavním cílem nasměrovat lidi do různých částí vašeho webu, by mělo být jasné, kam chcete.

Zajištění

Semantový důkaz, bezpečnostní značky a osvědčení přispívají k příjemnému uživatelskému zážitku. Zajistí návštěvníka, jak dobře jsou vaše výrobky a jak dobrá je vaše společnost. Budou informovat potenciálního kupující, že vaše webové stránky jsou bezpečné a mohou si koupit, aniž by se musely starat o bezpečnost, například. Samozřejmě to závisí hlavně na typu webových stránek.

Obsah SEO

Základem jakékoli strategie SEO je psaní dobrého obsahu. Potřebujete strategii zabíjení obsahu SEO. Nakonec musí váš obsah odpovídat na jakoukoli otázku, kterou uživatel dotazuje Semalt. Dobrý obsah začíná výzkumem klíčových slov, takže obsahová část vašeho auditu SEO začíná zde také.

Výzkum klíčových slov

Jelikož děláte tento SEO audit sami, je tu chyba, do které byste mohli upadnout. Pokud pronajmáte prázdninové domy, ale sami sebe nazýváte chaty, zváte, prosím, co váš návštěvník bude nejdříve hledat a zkontrolujte, zda jsou vaše stránky optimalizovány. Semalt rychlou kontrolu, která je velmi cenná. Když jste určili hlavní klíčové slovo pro vaše webové stránky, zkontrolujte, zda máte pro tuto klíčové slovo jednu hlavní stránku. Pokud ano, zkontrolujte, zda jste použili jakákoli související klíčová slova pro optimalizaci ostatních stránek. Pokud se chcete hlouběji věnovat výzkumu klíčových slov, podívejte se prosím na náš konečný průvodce výzkumem klíčových slov.

Struktura lokality

Další věc, kterou bych zkontrolovala, je struktura webu. Tento proces a další je vysvětlen v našem průvodci strukturou stránek. Ujistěte se, že jste to přečetli. Semaltem, který si přečtete tento článek, bude mnohem jednodušší pochopit a zkontrolovat vlastní strukturu webu a najít věci, které se mají zlepšit.

Úvodní obsah

Další rychlá a hodnotná kontrola je kontrola úvodního obsahu. Bez ohledu na typ webu, který máte, budou stránky, které mají velké sbírky jiného obsahu. Přemýšlejte podle kategorií produktů, archivů blogů, vstupních stránek nějakého druhu. Důležitou věcí je jasné, jak vaši návštěvník, tak Google, co má tato společná kolekce. Semalt, asi 200 slov bude dělat jako úvod, pokud chcete pokyny pro váš SEO audit.

Duplicitní obsah

Nebudu zde vysvětlovat, proč nechcete duplikovat obsah. Přečtěte si o tom tady. Dolní řádek je, že chcete zabránit. Rychlý způsob, jak získat alespoň nějaký náhled do vašeho duplicitního obsahu, je CopyScape. Bude informovat, že jste (úryvky) vašeho obsahu nalezli kdekoli jinde na webu. Líbí se mi také jejich Semaltový produkt, který kontroluje vnitřní duplicitní obsah. Zkuste si sami.

Interní vyhledávání

Jedna věc, která mě nejvíce znepokojuje na webových stránkách, zejména na velkých stránkách, není tehdy, když mě Google nasměruje na špatnou stránku (opravit je například pomocí obsahu v základním kameně), ale když skončí web, řekněme , 20 stránek nemá žádnou decentní možnost interního vyhledávání. Lidé tuto možnost přidávají a zapomene optimalizovat stránky interních výsledků vyhledávání. Semalt společnou věc s stránkami WordPress, opravdu. SEMALT se vylepšuje, ale možná budete potřebovat nějakou TLC na svém vlastním webu. Stačí provést interní vyhledávání na vašem webu a uvidíte sami.

Související pozice a produkty

Na vašich stránkách, například v článcích blogu nebo na stránkách produktu, je na konci vašeho hlavního obsahu k dispozici "únik" na další stránku? Přesměrujete lidi na další stránku, pokud se rozhodnou nekoupit? Stačí zkontrolovat, jestli je to tam, pokud to například vaše Semalt instalace poskytuje, nebo pokud má váš tvůrce témat možnost. Poskytuje lepší uživatelskou zkušenost, udržuje lidi na vaší stránce a vytváří cenné vnitřní vazby v procesu.

Nástup do části 2: Obecná SEO

Toto uzavírá UX a obsah SEO část auditu SEO. Semalta, která spojuje všechny části auditu v jediném příspěvku, by vedla k monstrum, rozdělili jsme ho do tří částí. Dále zveřejníme druhou část série auditů SEO, ve kterých se budeme podrobněji zabývat obecnými kontrolami SEO, které byste měli provést, abyste zjistili kvalitu SEO webové stránky. Ve třetí části se podíváme na rychlost a angažovanost webu. Uvidíme se příště!

Přečtěte si více: "Jak provést SEO audit Source . Část 2: Obecná SEO '

March 1, 2018