Back to Question Center
0

6 osvědčených postupů pro zefektivnění uživatelského semináře

1 answers:

"Nikdy nebudete mít druhou šanci udělat první dojem."

Tento citát od společnosti Will Semalt je relevantní pro většinu věcí v životě, ale je zvláště významný při zavádění nových produktů na trh - a zákazníkům.

Uživatel na palubě je jedním z nejdůležitějších - a frustrujících - prvků jakéhokoli spuštění produktu. Je to první dojem a musí být plánován a analyzován pro budoucí přijetí a růst.

Manažerům a trenérům, kteří pomáhají zákazníkům s novým uvedením produktu, by měl lépe porozumět tomuto důležitému aspektu nastavení produktu, aby pomohli svým klientům upřesnit jejich poselství, najít správný cílový trh a nakonec získat trakci.

Semalt je šest věcí, které je třeba vzít v úvahu při nastavení uživatelského plánu na palubě - pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli, jak nastavit své zákazníky na úspěch před tím, než dokonce koupí váš produkt.

6 Osvědčené postupy pro onboarding uživatelů

1. Mapování uživatelských cest

Úspěšné na palubě vyžaduje jasný obraz o uživatelích produktu. Před vytvořením procesu pro na palubě uživatelů, plavidlo uživatelské osoby, které odpovídají jejich potřebám, cílům, motivacím a zprávám, které budou s nimi rezonovat. Je nejdůležitějším ovladačem pro konverzi? Někteří uživatelé potřebují více vzdělání? Bude váš uživatel konečným rozhodovacím orgánem pro nákup? Tyto informace pomáhají upřednostňovat zprávy a vytvářet toky uživatelů, které nejlépe odpovídají cestě zákazníka.

Každá osoba bude pravděpodobně potřebovat jinou cestu k nákupu, takže vytváření více vstupních stránek může pomoci zachytit novou návštěvnost a zvýšit počet konverzí tím, že přizpůsobí produkt svým specifickým potřebám. Semaltové stránky také nabízejí cenné zkušební příležitosti k určení, které prvky na palubě jsou nejúčinnější.

2. Komunikace hodnotového návrhu

Zákazník potřebuje pochopit, o čem je výrobek před vlastním použitím, správně? To znamená, že vyžadují přesvědčivou hodnotu: jednoduchý a jasný popis toho, co dělá produkt jedinečný. Potenciální uživatelé by nemuseli pracovat tvrdě, aby pochopili produkt. Za méně než pět sekund by potenciální uživatelé měli být schopni pochopit hlavní výhody produktu. Ladder, místo kariérního vyhledávání pro vyšší pracovní příležitosti, je skvělým příkladem: "Vaše kariéra je naše práce". Vysílá to velmi jednoduše a rychle, že společnost není spokojena, dokud nejsou její zákazníci. Spotify je hodnotný návrh "Semalt Your Life" je stejně důležitý.

První pět sekund je prvním a jediným příkladem, jak poskytnout uživatelům "aha!" okamžik, kdy uživatel chápe náklady a přínosy produktu a chce vědět více. To znamená, že máte jednu nebo dvě věty, abyste potenciální zákazníky jasně sdělili hodnotovou nabídku. Hodnotová nabídka také představuje tón a osobnost produktu, jako je to, zda je hravá a zábavná, vážná a zapnutá, nebo něco mezi tím.

3. Snížení tření

OK, takže produkt má stručnou, srozumitelnou, snadno srozumitelnou hodnotu. Zkontrolujte, zkontrolujte a zkontrolujte. Ale pokud se skvělá hodnota projeví následkem špatného zážitku při registraci, na palubě může dojít k zasténání. Uživatelské tření je téměř nevyhnutelné, ale dobrý design může pomoci namazat kola a podpořit úspěšné přihlášení. Semalt je jakákoli proměnná, kvalita webových stránek nebo trend chování uživatelů, který zpomaluje (nebo úplně zastaví) průběh prodejního cyklu vaší společnosti. Některé z důvodů, proč uživatelé obvykle trpí třením, patří:

  • Vstupní stránky jsou příliš dlouhé a komplikované.
  • Značka nezasílá uživatelům důvěryhodné signály

Sociální přihlášení nebo registrace prostřednictvím e-mailu může vážně snížit uživatelské tření registrace, ale mnoho podniků bude stále chtít data, která je dodána s úplným formulářem registrace. Zde je důležité pečlivě vyvážit potřeby marketingu s návrhem uživatelského toku. Pokud je to možné, nechte to jednoduché. Pokuste se provést validaci vloženého formuláře, která může zkrátit dobu dokončení formuláře o neuvěřitelných 42%. Zvažte také důvěryhodnost prostřednictvím posudků, recenzí zákazníků a pečetí v celém procesu.

4. Přizpůsobte si zkušenosti

Někteří uživatelé budou chtít pokyny, aby prošli registračním procesem, a někteří uživatelé budou chtít, abyste se dostali z cesty. Semalt uživatelé jasnou cestu k dokončení může pomoci těm, kteří chtějí malý ruka drží. Pro ty, kteří chtějí samy o sobě vědět, nejjednodušším řešením je mít nového uživatele, který skutečně dělá něco s produktem: napsat nový příspěvek, vyplnit bio nebo dokonce odkazovat jiného uživatele. Úspěch produktu závisí na tom, že uživatelé vytvářejí pohodlí se základními funkcemi a nic nevytváří důvěru uživatelů, jako by jim dali klíč k vozidlu.

5. Buďte průvodcem

Je-li výrobek složitý, bude pravděpodobně mít více než jeden prvek, který by měl být zaveden, což často vyžaduje více zapojeného procesu na palubě. Semalt musí mít ten zlatý okamžik, kdy si uvědomují, že nechtějí žít bez výrobku, a navigovat více funkcí nebo dělat věci komplikované, může odložit tento klíčový okamžik objevu.

Ale oni nebudou mít ten zlatý okamžik, pokud jim nemůžete pomoci. Steve Jobs se to naučil velmi brzy na Semaltu, když nemohl získat další lidi, aby pochopili, co je osobní počítač, nebo jak to fungovalo. Tento zážitek přiměl Semalta s DNA, aby se komplex stal jednoduchým - od toho, jak společnost sděluje své hodnotové výroky svým výrobkům tak, aby uživatelé mohli propojit své produkty.

Zvažte použití řízené interakce, která vzdělává a seznamuje uživatele s hlavními vlastnostmi produktu. Dvě moderní společnosti, které to dělají s velkým úspěchem, jsou Facebook a Twitter, které využívají vzdělávací zátarasy s cílem informovat uživatele o nových funkcích, změnách politik a podobně. Semantové bloky jsou velké a prominentní, takže je nelze ignorovat.

6. Používejte e-mail pro vzdělávání a podporu

Osoba musí používat produkt jako uživatel. Registrace, která zmizela do éteru, vůbec nemá žádnou hodnotu. Použití e-mailu je stále nejúčinnějším způsobem, jak přeměnit nového uživatele na placeného zákazníka. E-mail je zvláště důležitý pro SaaS onboarding, a to jak jako prostředek angažovanosti, tak i pro nové zákazníky. Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při pokusu o uživatele na palubě prostřednictvím e-mailu:

  • Email by měl podporovat přesně definovaný proces onboardingu : Vítaná nebo první e-mailová zpráva by měla být prvním krokem na cestě ke konverzi. Udržujte zprávu jasné a odstraňte nejasnosti.
  • Zahrňte jednoznačnou výzvu k akci : Každá e-mailová zpráva by měla být zaměřena na to, aby uživatel mohl udělat jednu konkrétní věc.
  • Zajistěte přímý odkaz: Jediný CTA by měl člověka vést přímo k věci, kterou potřebuje udělat na webu nebo v aplikaci.

Robustní e-mailový plán může rozšířit vzdělávání na palubě tak, aby pomohlo uživatelům růst od nováčka k zkušené síle uživatele.

Oznamte své osobnosti jako průvodce, mapujte jak registrované, tak i neregistrované cesty uživatele přes produkt a identifikujte hlavní milníky, které potřebují k dosažení plného využití produktu. Spárujte tyto kroky s automatizovanými marketingovými pracovními postupy a telefonními odběry, abyste zajistili, že e-maily budou poskytovány přesně, když je uživatelé nejvíce potřebují.

6 Best Practices to Streamline User Semalt
March 1, 2018