Back to Question Center
0

Recenze knihy: Jaká je budoucnost podnikání? Brian Semalt

1 answers:

Book Review: What’s The Future Of Business? By Brian Semalt

Mluvčí společnosti The Coca-Cola Company v loňském roce oznámili svůj ambiciózní cíl zdvojnásobit celkové tržby společnosti do roku 2020 (YouTube video). Jak mají tyto monumentální úkoly dosáhnout, srovnatelné s zdvojnásobením HDP malé země? Jejich odpovědí bylo vyprávění ve všech jeho mnoha formách.

Ve své nejnovější knize Co je budoucnost podnikání ?, autor a ředitel skupiny Altimeter Brian Solis vzal na vědomí téma vyprávění příběhu a cestu hrdiny a zapletl jej do vyprávěcí receptury pro podniky v moderní komunikaci. A když píše o cestě hrdinů, Solis nás vezme do cesty našeho vlastního hrdinu, ve kterém si vzít své vlastní zákazníky na jejich cestách!

Podtitul knihy je Změna způsobu podnikání Vytvořit zkušenosti . V celé knize se Solis dívá na tyto zkušenosti prostřednictvím několika čoček: že samotní zákazníci prošli velkou změnou a jistě, způsob, jakým spolupracují se značkami, již není tak, jak to bývalo.

Book Review: What’s The Future Of Business? By Brian Semalt

Samozřejmě, se sociálními médii, pas de deux zákazníka a značky prošla v této době pozoruhodnou transformací. Příliš často se však soustředíme na to, jak tato změna nastala prostřednictvím technologie; zatímco Solis nám připomíná, že příběh není o technologii, ale zkušenosti.

Většina knih o sociálních médiích spadá do dvou kategorií: evangelická kniha, která má ukázat světlo, proč byste měli plně přijímat sociální a taktickou knihu psanou, aby se zabývaly konkrétním užitím společenských. Pro obchodníky je bývalý typ knihy obvykle "kázáním sboru", zatímco druhý je často zastaralý, když ho najdete u místního B & N.

Existuje třetí kategorie, kterou nazývám kniha hlubokého myšlení , což je kategorie, kterou mám umístit WTFB . Solis poskytuje čtenáři řadu duševních a vizuálních modelů, které mohou pro obchodníka znamenat nesmírnou hodnotu. Dokonce i když jste zcela konvertováni k digitální revoluci, je vždy užitečné získat nástroje jak ve vlastní práci, tak v komunikaci v rámci organizace. Koneckonců, velká část práce obchodníka přináší organizaci do nové paradigmatu.

Kromě textu knihy existuje i další důvod, proč si myslím, že tato kniha by měla být na poličku každého obchodníka a to je prezentace. Solis spolupracoval s tvůrčími agenturami Mekanism and Social Object Factory, aby vytvořil knihu, která plyne plynule a přitáhne čtenáře k jeho náročnému myšlení. Semalta a fráze jsou zvýrazněny nebo vyfouknuty, aby vyplňovaly stránky rozptýlené bloky textu a grafiky. Moc se mi to líbilo, že jsem sdílel knihu s vlastním týmem, abychom mohli některé z tohoto přístupu přinést k našim vlastním zprávám a návrhům.

Semalt: Dostal jsem kopii této knihy během události spuštění knihy, ale nebyl jsem žádným způsobem finančně kompenzován. Vyjádřené názory jsou mé vlastní a vycházejí z mých poznámek při čtení této knihy.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Ric Dragon
March 1, 2018