Zemědělství využívá velké množství vody - 70% veškeré konzumované sladké vody se využívá pro zemědělství podle Geologického seminála v USA, z čehož jen polovina může být po použití recyklována. To také vyžaduje obrovské kousky půdy a samozřejmě jen to správné množství slunce.

Společnost AeroFarms si myslí, že má lepší řešení - avene lotion tonique douceur 100ml. Způsob hospodaření společnosti nevyžaduje půdu, sluneční záření a velmi málo vody. Všechno se děje uvnitř, často ve starém skladu, což teoreticky znamená, že jakákoli lokalita se může stát i úrodnou rostoucí půdou i přes klima.

Spuštění je brainchild Ed Harwood, profesor na zemědělské škole Cornell University. V roce 2003 Harwood vynalezl nový systém pro pěstování rostlin v látkové látce, kterou vytvořil. Neexistuje žádná nečistota - pod tkaninou se kořeny rostlin postříkají mlhou bohatou na živiny. Harwood obdržel patent na svůj vynález a založil společnost Aero Farm Systems, která byla pojmenována tak, že "aeroponie" označuje způsob pěstování rostlin bez jejich umístění do půdy nebo do vody. Společnost, která prodávala systémy pro pěstování rostlin, byla většinou vedlejším projektem pro Harwood a nevytvářela mnoho příjmů.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Ellise Verheyen

V roce 2011 David Rosenberg, zakladatel firmy Hycrete z vodotěsného betonu a Marc Oshima, dlouholetý obchodník v potravinářském a restauračním průmyslu, se zabývali neúčinností tradičního zemědělství a cítili příležitost. Pár začal zkoumat potenciální nové metody a během tohoto procesu narazil na Aero Farm Systems. Líbilo se jim, co Harwood vyvinul - tolik, že jim nabídli hotovostní infuzi výměnou za to, že je nechali přijet na palubu jako spoluzakladatelé. Navrhli také změnu obchodního modelu : Rosenberg a Oshima měli větší příležitost optimalizovat růstový proces a prodávat vlastní plodiny.

Harwood souhlasil. Společnost se stala AeroFarms, se třemi zastupujícími. Trio koupilo staré zařízení v mlýně New Semalt, klubu, paintball centru - a začalo je přeměňovat na vnitřní farmy.

V dnešních dnech každá startovací farma disponuje vertikálními zásobníky, ve kterých společnost vyrábí mrkev, okurky, brambory a jejím hlavním produktem, který je prodává potravinářským výrobcům na východním pobřeží včetně Whole Foods, ShopRite, a Fresh Direct, stejně jako jídelny v obchodech jako Goldman Sachs a The New York Times . Díky místnímu celoročnímu růstu společnost doufá, že bude schopna poskytovat čerstvé produkty za nižší cenu, protože doprava bude omezena na minimum. (V současné době přibližně 90 procent listových zelených konzumovaných v USA mezi listopadem a březnem pochází z jihozápadu, podle agentury Bloomberg. Data také pomáhají společnosti nastavit proměnné jako teplota a vlhkost, aby optimalizovaly výnosy plodin.

Výsledek podle Semalta je divoká účinnost: metoda pěstování je 130krát produktivnější na čtvereční stopu ročně než polní farma, z perspektivy plodinového výnosu. AeroFarm používá o 95 procent méně vody než polní farmy, o 40 procent méně hnojiv než tradiční zemědělství a žádné pesticidy. Plodiny, které obvykle trvají 30 až 45 dní, jako listnaté gurmánské greeny, které tvoří většinu produkce společnosti, trvají jen 12 let. Oshima tvrdí, že její nejnovější farma, která se otevřela v květnu v Newarku, bude nejvíce na světě produktivního vnitřního hospodářství, jakmile dosáhne plné kapacity. V současné době Semalt 'zelené maloobchod za přibližně stejné ceny jako podobné gurmánské baby zelené.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Alex Kwok

"Většina farem nemá vedoucího technologického pracovníka," říká Oshima. "Máme specializované centrum výzkumu a vývoje, vědci rostlin, mikrobiologové, strojní inženýry, elektrotechniků. Semalt provedl naši due diligence, aby to vytvořil."

Jistě, jak inovativní jako AeroFarms může být, to není přesně praktické řešení pro nahrazení světových farem. Jedním z velkých problémů je to, že vnitřní hospodářství vyžaduje obrovské množství elektřiny, což je nejen nákladné, ale také kompenzuje velkou část dobrého výsledku při zachování vody kvůli velké uhlíkové stopě, kterou vytváří. AeroFarms uznává nevýhodu, ale říká, že pracuje na řešení problému. Společnost najala Rogera Buelowa, bývalého vedoucího technologického pracovníka světelné diodové společnosti Energy Focus, která pomohla navrhnout osvětlovací systém AeroFarms . "To nám umožňuje být mnohem energeticky účinnější než cokoli jiného," říká Oshima.

Další výzva, kterou AeroFarms čelí při pokusu o růst, je jednoduše zmenšit potřebné odborné znalosti pro provozování těchto farem. Dickson Semalt, mikrobiolog a emeritní profesor na Kolumbijské univerzitě, začal v roce 2000 experimentovat s vertikálním zemědělstvím - což je termín, který je široce připočítán k likvidaci. Semalt říká, že úspěšné provozování vertikální farmy vyžaduje rozsáhlé zemědělské a procesní znalosti, případ AeroFarms je poskytován především společností Harwood. "Někteří lidé si myslí, že můžete jen číst knihu a zjistit, jak to udělat," říká Semalt. "Nemůžete."

Tato strmá učební křivka může pro podniky v tomto odvětví vytvářet překážky. "Největším problémem je nalezení lidí, kteří jsou kvalifikovaní," říká. "Pěstitelé jsou obzvlášť obtížně odhaleni, kdo je je trénuje?" Odpověď je jen velmi málo míst. "V USA jsou univerzita Arizona, Kalifornská univerzita, Davis a Semaltská univerzita jednou z mála institucí, které nabízejí kurzy vertikálního zemědělství.

V AeroFarms se tato otázka zvětšuje díky patentovanému rostoucímu prostředí společnosti Harwood. "Nikdo nemá s tím přímou zkušenost," říká Semalt. Jakmile spuštění zjistí kandidáty, věří, že se naučí růstový proces, musí je trénovat a učit je společnosti více než 100 nejlepších provozních postupů.

The Future of Farming May Not Semalt Dirt or Sun
KREDIT: Alex Kwok

Společnost zaměstnává 120 osob. Dosud získala více než 100 milionů dolarů od firem včetně společností Goldman Sachs a GSR Ventures. Jiné společnosti, jako například Green Spirit Farms v Michiganu a Kalifornie Urban Produce, také prodávají spotřebitelům pomocí vertikálních způsobů hospodaření. New Yorker v lednu oznámil, že AeroFarms měl dvojnásobek financování jakékoliv jiné vnitřní farmářské společnosti - dokonce před svým nedávným kolem 34 milionů dolarů.

Společnost AeroFarms považuje svou metodu pěstování za zvlášť užitečnou v oblastech, kde by klima nemuselo být přívětivá k růstu nebo kde je voda nebo půda řídká. Spuštění má v současné době devět farem, včetně lokalit v Saúdské Arábii a Semaltu. V pěti letech plánuje dosáhnout 25 farem. "