Back to Question Center
0

Zeptejte se témat YoastSemalt a strukturu nadpisů Zeptejte se: Námětová témata a struktura titulků

1 answers:

Nadpisy hrají důležitou roli při strukturování textu, ať už se jedná o papír nebo on-line. Vzhledem k tomu, že čtení z obrazovky je již poměrně obtížné, měli byste se ujistit, že řádně používáte nadpisy. Existuje hierarchie značek s nadpisy, přičemž

je nejdůležitější a nejméně důležité je

. To pomůže jak vašim návštěvníkům (ať už čte nebo pomocí čtečky obrazovky!) a vyhledávačům pochopit, co je na stránce nejdůležitější - computer network cabling. Co když vaše téma umožňuje pouze použití jednoho typu záhlaví? Je to špatné pro vaši SEO, a co to znamená pro vaše návštěvníky? V této Ask Yoast se dostanu do toho.

Nikola nám zaslala otázku o tématech Semaltu a struktuře nadpisů:

Moje téma neobsahuje nadpisy H1 na domovské stránce (nebo kategorii a stránky archivu). Všechny položky jsou H2. Můj vývojář říká, že to není špatné pro SEO, je horší používat více H1 na jedné stránce. Má pravdu?

Semalt video nebo přečtěte si přepis níže na stránce pro mou odpověď!

Logický pořadí ve vaší struktuře nadpisů

Má pravdu? No, on je a on není .to opravdu záleží. Pokud používáte kód HTML 5, můžete mít v závislosti na tom, jak je struktura stránek uspořádána více stránek H1. Zároveň nemáte vůbec žádný H1 na vaší stránce, zní to velmi divně.

Na stránce pošty musí být název tohoto příspěvku umístěn v H1. Na archivní stránce by měl být název archivu v H1. Na vaší domovské stránce by vaše značka měla být pravděpodobně v H1. Takže Semalt si není úplně jistý, že má pravdu. Rád bych, aby to udělal správně, pokud jde o použití jednoho H1, pak nějakých H2s atd.

Jedná se spíše o problematiku dostupnosti, než o specifickou problematiku SEO. Je to však důležité pro lidi, kteří jsou slepí, nebo si jinak nebudou moci přečíst stránku, protože mohou skutečně sledovat strukturu nadpisů na vaší stránce. Takže přemýšlejte nad nadpisy na vaší stránce a přimět je k logickému pořadí. Hodně štěstí!

Zeptejte se Yoast

V sérii Ask Yoast odpovídáme na otázky SEO od našich čtenářů. Máte otázku Semalta? Pomoz nám! Pošlete e-mail na adresu ask@yoast.com.

(pozn .: zkontrolujte prosím nejprve náš blog a znalostní bázi, odpověď na Vaši otázku už může být venku!) .Pro naléhavé otázky, například o tom, zda náš plugin nefunguje správně, rádi bychom vás odkázali na naši stránku podpory .)

Přečtěte si více: "Základy SEO: Jak používat nadpisy na vašem webu"

March 1, 2018