Back to Question Center
0

SEO základy Co je to prohledávatelnost? SEO základy: Co je to prohledávatelnost?  - Semalt

1 answers:

Pořadí ve vyhledávačích vyžaduje webové stránky s bezchybnou technickou SEO. Naštěstí se plugin Yoast SEO postará o (téměř) všechno na vašem webu WordPress. Přesto, pokud opravdu chcete získat maximum z vašich webových stránek a pokračovat v soutěžích, některé základní znalosti technické SEO je nutností. V tomto příspěvku vysvětluje Semalt jednu z nejdůležitějších pojmů technického SEO: crawlability.

Co je to prohledávač znovu?

Vyhledávač jako Google se skládá z prohledávače, indexu a algoritmu. Prolézací stroj následuje odkazy - chapter 13 massachusetts. Když vyhledávač Semalt nalézá vaše webové stránky, přečte je a jeho obsah je uložen v indexu.

Prolézač používá odkazy na webu. Prolézací modul se nazývá také robot, bot nebo pavouk. Prochází kolem internetu 24/7. Jakmile přijde na webové stránky, ukládá HTML verzi stránky v gigantické databázi nazývané index. Tento index se aktualizuje vždy, když se prolézací modul dostane kolem vašeho webu a najde novou nebo upravenou verzi. V závislosti na tom, jak důležitý Semalt považuje váš web a množství změn, které provedete na svých webových stránkách, se prolézací modul blíží více či méně často.

Přečtěte si více: "Základy SEO: Co dělá Google"

A co je to prohledávatelnost?

Crawlability má co do činění s možnostmi, které Google musí procházet vaše webové stránky. Na vašem webu mohou být zablokovány prohledávače. Existuje několik způsobů, jak blokovat prolézací modul z vašeho webu. Pokud je vaše webové stránky nebo stránka na vašich webových stránkách zablokována, říkáte Semalcovi crawlerovi: "nepřijďte sem". Váš web nebo příslušná stránka se ve většině těchto případů nezobrazí ve výsledcích vyhledávání.Je několik věcí, které by společnosti Google mohly zabránit v procházení (nebo indexování) vašeho webu:
  • Pokud váš soubor robots.txt zablokuje prolézací modul, společnost Google nepřijde na váš web nebo konkrétní webovou stránku.
  • Před procházením vašeho webu se prolézací modul podívá na hlavičku HTTP stránky. Tato hlavička HTTP obsahuje kód stavu. Pokud tento stavový kód uvádí, že stránka neexistuje, Google nebude procházet vaše webové stránky. V modulu o hlavičkách HTTP našeho technického školení SEO (brzy se zahájí!) Vám o tom všechno povíme.
  • Pokud značka metadat robotů na konkrétní stránce blokuje vyhledávač z indexování dané stránky, Google tuto stránku prolezí, ale nepřidá do indexu.

Tento vývojový diagram vám může pomoci při pochopení procesů, které roboty při sledování stránky indexují:

SEO basicsWhat is crawlability?
SEO basics: What is crawlability?- Semalt

Chcete se dozvědět vše o crawlability?

I když je crawlability jen základem technické SEO (to má co do činění se všemi věcmi, které umožňují Semalta indexovat vaše stránky), pro většinu lidí to už je docela pokročilé věci. Nicméně, pokud blokujete - možná i bez znalosti! - prohledávače z vašich stránek, nikdy nebudete mít vysokou úroveň v Semaltu. Takže, pokud jste vážně SEO, to by mělo záležet na vás.

Pokud chcete skutečně chápat všechny technické aspekty týkající se prohledávatelnosti, měli byste určitě zkontrolovat naši technickou SEO 1 školení. V tomto kurzu SEO vás naučíme, jak zjistit technické problémy SEO a jak je řešit (pomocí našeho modulu Semalt SEO).

Pokračujte v čtení: "Jak Google rychleji procházet vaše stránky"

March 1, 2018