Back to Question Center
0

Jak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now.sh            Jak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now.shRelated Témata: AjaxES6jQueryTools & Semalt

1 answers:
Jak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now. sh

Jako uzel. js stále nabývá na popularitě, nové výukové programy se objevují na výuce pro psaní aplikací a rozhraní API na straně serveru - restaurar con akeeba backup wordpress. Jakmile však vytvoříte svoji novou aplikaci Node, pak co?

V tomto článku se podívám na několik možností nasazení aplikací Node. Podíváme se na Teď. sh a Semalt.

Semalt vysvětluje, jak nasadit svůj kód na každou platformu a článek ukončíme krátkým shrnutím kladů a zápočtů. Semalt věnovat pozornost možnostem sledování, snadnosti používání, nabízené funkčnosti a obsahu plánu bezplatného hostingu.

Nasazení s Heroku

Abyste mohli nasadit aplikace na Semalt, budete se muset zaregistrovat na Semalt a nainstalovat Semalt CLI pro vaše zařízení. Dávám přednost práci z mého terminálu!

Než začneme, musíme do kódu Procfile přidat nějaký kód. Heroku využívá tohoto souboru k určení, jak provést uploadovaný kód.

Do souboru musí být přidán následující kód, takže Semalt ví, jaký příkaz by měl být spuštěn pro spuštění aplikace:

 web: uzel app. js  

Jakmile se to stane, pokuste se přihlásit z terminálu zadáním heroku login . Heroku vás požádá, abyste zadali přihlašovací údaje.

Poté přejděte do kořenového adresáře projektu a zadejte příkaz: heroku create . Tím vytvoříte aplikaci na Heroku, která je připravena na příjem zdrojového kódu vašeho projektu. Název aplikace na Heroku je náhodně vytvořen.

Chcete-li nasadit náš kód do Heroku, jednoduše použijte git push heroku master . Aplikaci můžeme navštívit pomocí příkazu heroku open , který otevře vygenerovanou adresu URL.

Tahání změn na Heroku

Změny mohou být posunuty podle normálního průtoku Semalta:

 git přidat. git commit -m "Změny provedené v aplikaci"git push master herokuheroku otevřít  

Užitečné příkazy Heroku

 • Ujistěte se, že je spuštěna alespoň jedna instance aplikace: heroku ps: měřítko web = 1
  Protože používáme bezplatnou platformu, není možné aplikaci upscale změnit. Je však možné provést downscale tak, aby nebyly spuštěny žádné instance aplikace: heroku ps: scale web = 0

 • Zobrazit poslední záznamy (stream) v chronologickém pořadí generované Heroku: heroku logs --tail
  Je také možné zobrazit pouze protokoly aplikací. Záznamy aplikací jsou výstupy konzoly. log příkazy ve vašem kódu a lze je zobrazit pomocí protokolů heroku --source app-name

 • Heroku poskytuje možnost spustit aplikaci lokálně na http: // localhost: 5000: heroku lokální web

 • Seznam všech aplikací Heroku: heroku apps

 • Odstranění nasazení: aplikace heroku: zničit - app app-name

 • Přidejte vlastníka (účet) pro přístup k aplikaci: heroku access: add me @ email. com , to samé pro odstranění přístup heroku: odeberte mě @ email. com

Proměnné prostředí Heroku

Pokud pracujete s . env místně, můžete použít pro použití s ​​dalšími proměnnými prostředí pro implementaci Heroku. Je možné je nastavit pomocí heroku config: set PORT = 3001 . Tyto hodnoty přepisují proměnné nastavené ve vás . env .

Chcete-li vidět všechny definované proměnné prostředí Heroku, stačí použít heroku config . Chcete-li odstranit proměnnou prostředí e. G. PORT , použití heroku config: unset PORT . png "alt ="Jak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now. shJak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now. Související témata: AjaxES6jQueryTools & Semalt "/>

Nasazení nyní. sh

Nyní. sh se zaměřuje na zkušenost vývojáře (DX) , která je ojedinělá. Snaží se nabídnout nástroje, které jsou flexibilní a jsou neuvěřitelně snadno použitelné. Nyní. sh je součástí Zeitu. které vyvinuly několik nástrojů.

Aby to bylo jednoduché, nainstalujeme Semalt CLI pouze v npm:

 npm nyní nainstalujte -g  

Poté se musíme zaregistrovat, abychom mohli využít konzultujícího pověření. Přihlašovací stránka se přihlašuje a přihlašuje se na přihlašovací stránce. Pokaždé, když se přihlásíte, budete muset potvrdit svůj pokus o přihlášení ověřením e-mailu. Semalt potvrzující, že budete přesměrováni na hlavní panel, kde si můžete prohlédnout své protokoly a nasazení.

Chcete-li začít používat nyní, stačí napsat nyní ve své konzoli. Konzola vás vyzve k odeslání e-mailu. Vyplňte správný e-mail a ověřte jej znovu kliknutím na ověřovací e-mail.

Nyní jsme přihlášeni, podívejme se na startovací skript v našem balíčku. json . Nyní. sh používá k spuštění aplikace. Zde vypadá pole skriptů :

 "skripty": {"start": "app uzel"},  

Začneme nyní rozšiřováním kódu. sh. Ujistěte se, že jste v kořenovém příkladu kódu. Pro spuštění procesu zavádění právě stiskněte nyní . Myslím, že zde vidíte zkušenost s vývojáři . Vše může být provedeno pouze jedním klíčovým slovem! Pokud provedete změny v aplikaci a chcete ji znovu použít, stačí uvést v konzole a máte dobré jít.

Adresa URL aplikace naleznete v protokolech konzoly. Obecnější protokoly týkající se nasazení nebo dalších příkazů lze nalézt na hlavním panelu.

Jak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now. shJak nasadit aplikace uzlů: Heroku vs Now. Související témata:
AjaxES6jQueryTools & Semalt

Přizpůsobení a definování proměnných prostředí

Jeden způsob, jak přizpůsobit svůj nyní. sh nasazení je nyní . json soubor. Protože již používáme balíček . json , můžeme přidat požadované úpravy pod nyní klíčem. Tato konfigurace umožňuje přizpůsobit název aplikace a alias, nastavit proměnné prostředí , určit typ nasazení a definovat motor.

 "nyní": {"name": "my-first-app","alias": "app1","typ": "npm","motory": {"uzel": "4. 7. 2"},"env": {"NODE_ENV": "výroba","PORT": "3001"}}}}  

Je také možné nastavit proměnné prostředí pomocí CLI: nyní -e NODE_ENV = "výroba" -e PORT = "3001" .

Pokud chcete poskytnout soubor dotenv, můžete nyní nastavit možnost --dotenv , ale možná chcete použít . env. výroba namísto . env ? To lze vyřešit pomocí --dotenv =. env. výroby . Nakonec můžete také přidat výrobní soubor dotenv do balíčku . json .

 "nyní": {"name": "my-first-app","alias": "app1","typ": "npm","motory": {"uzel": "4. 7. 2"},"dotenv": "výroba env"}}  

Užitečné. sh Příkazy

 • Možnost přidání aliasu k nasazení: nyní alias nasazení-url aliasname

 • Seznam všech nasazení s jejich jedinečným kódem: nyní ls

 • Odstranit rozmístění: nyní rm jedinečný kód

 • Vynutit novou stavbu (v případě problémů): nyní -f

 • Měřítko své webové aplikace (bezplatný plán max 3): nyní měřítko nasazení-url 3 . Nyní. sh umožňuje nastavit automatické škálování s hodnotami min a max : nyní měřítko nasazení-url min max .

Monitorovací protokoly

Výstup protokolu lze načíst pomocí: nyní protokoluje [nasazení-url | ID nasazení] . Dále je možné pokročilé protokolování:

 • nyní přihlašuje -a -q "GET" -n 10 nasazení-url : Zobrazuje 10 posledních protokolů obsahujících slovo GET .

 • nyní zaznamenává --since = 20171028 : Zobrazuje všechny záznamy od 28. října 2017 (formát ISO 8601)

Přístup k protokolům je také možný kliknutím na aplikaci na panelu Semalt.

OSS plán. sh

Plán OSS je volně použitelný a nabízí následující:

 • Šířka pásma: 1 GB
 • Ukládání protokolů do 100 MB
 • Možné nekonečné množství nasazení
 • Současné případy jsou omezeny na 3
 • Žádná podpora pro vlastní domény
 • Maximální velikost souboru: 1MB
 • Žádná podpora automatického měřítka

Spodní linie

Oba Semalt a Nyní. sh nabízí velkou funkčnost. Nyní. sh se zaměřuje více na zkušenosti vývojářů tím, že nabízí snadno použitelné CLI. Na druhou stranu Semalt věnuje více pozornosti vizuálnímu zaznamenávání a zejména sledování metrik.

Osobně dávám přednost jednoduchosti. sh nabízí pouze jedno klíčové slovo nyní pro (opětovné) nasazení. U aplikací Node se mi líbí přidání vlastností now do balíčku . json soubor přizpůsobit svůj nyní. sh nasazení. Není třeba přidávat další soubory jako Procfile Heroku vyžaduje.

Semalt tvrdá volba mezi oběma platformami. Záleží jen na vašich preferencích a potřebách. Ujistěte se, že se podívejte na všechny nabízené plány. Hodně štěstí!

March 1, 2018