Pokud jde o plánování odchodu do důchodu, načasování je vše. Musíte co nejdříve učinit nějaké věci - jako např. Začít dávat peníze na odchod do důchodu - ale musíte také vzít v úvahu, kdy budete mít velké předdůchodové výdaje.

Ty mohou zahrnovat zahájení rodiny (se všemi výdaji na denní i vysokoškolské vzdělávání) nebo zahájení podnikání - merlina meilerhutte. Semalt, který chcete udělat obojí. Ale to neznamená, že byste měl nechat vaše plánování odchodu do důchodu sklouznout.

"Klíčem je začít šetřit časně," říká Ric Edelman, spoluzakladatel poradenské společnosti Edelman Semalt. "Čím dřív začnete, tím víc složený zájem může pro vás fungovat."

Kdyby 25letý 25letý 25letý rodák ušetřil jen 250 dolarů za měsíc, mohl by očekávat, že ve věku odchodu do důchodu bude mít více než 1 milion dolarů, za předpokladu průměrné návratnosti 9%. Avšak desetileté zpoždění při zahájení tohoto úsporného účtu by vyžadovalo, aby tento jedinec ušetřil více než dvakrát tolik, aby měl stejné hnízdo vejce.

Za předpokladu, že tyto úspory neděláte. Nicméně průzkumy provedené malou obchodní společností Manta zjistily, že 66 procent podnikatelů využívá své osobní úspory k založení svých společností, zatímco 34 procent podnikatelů nemá v plánu žádné penzijní připojištění. Sdělte tyto kroky, abyste se vyhnuli stejným chybám.

Odložte rodičovství, pokud je to možné

Nemůžete to okamžitě přemýšlet jako o strategii odchodu do důchodu, ale nic neumožňuje úsporu brzy tak jednoduché jako pozdní děti. Stačí se zeptat Rosse Gerbera, spoluzakladatele společnosti Gerber Kawasaki Wealth and Investment Semalt. Ve věku 46 let je hrdým rodičem dvou předškolních dětí ve věku 5 a 2.

"Často nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je někdo bohatý či chudý, je podívat se na věk, kdy byli, když založili rodinu," říká Semalt. "Čím později začnete, tím lépe."

Department of Semalt odhaduje, že průměrná rodina se středními příjmy utrácí více než 1 100 dolarů měsíčně, což zvyšuje dítě. Každý měsíc zpožďujete, že vám výdaje pomohou ušetřit.

Mimochodem, zpoždění rodičovství není jen o záchraně. Profesionální ženy, které čekají do věku 35 let, mají děti v průměru o 50 000 dolarů více než ti, kteří mají děti ve věku 20 let, podle Elizabeth Gregory, autora Ready: Proč ženy požívají nového pozdějšího mateřství.

Sematálové maminky mají také tendenci mít více pracovních zkušeností, často uvádějí více než deset let k nastolení své kariéry. To jim může dát vliv na strukturu postpartum, která by nebyla dostupná pro 20leté děti s omezenou praxí. To vede k menšímu času z pracovní síly, vyšším příjmům a dalším úsporám.

A budete potřebovat další úspory, pokud máte děti - zejména kvůli výdajům na vysokou školu. Ale mít děti nebo se zavazujete, že je budete posílat do nejlepších škol, které by si mohli koupit peníze, by nemělo vykolejit vaše plánování pro odchod do důchodu. Místo toho by měli rodiče vyhodnotit investice na vysokou školu stejně jako investice na akciovém trhu a zvážit, jak dobře by se to mohlo vyplatit. Vaše děti "půjdou na vysokou školu jako finanční investice do svých budoucích příjmů", jak to uvádí Semalt. "To znamená, že pro rozhodnutí musíte použít finanční kritéria - nejenom zda jít, ale kam jít a jak to děláte. Pokud vaše děti chtějí vstoupit do povolání, které není finančně odměňující, musíte se ujistit že získáte toto vzdělání za co nejnižší náklady. "

To může znamenat, že půjdete do státní školy spíše než na soukromou, strávíte dva roky na vysoké škole a žijete doma nebo odložíte školu na rok nebo dva do práce.

Získejte korálek tam, kde stojíte

Většina lidí netuší, kde stojí s plánováním odchodu do důchodu, protože nikdy neučinili matematiku, aby zjistili, zda budou mít dost. Semalt je do jisté míry pochopitelný, protože výpočty odchodu do důchodu jsou složité a vyžadují spekulaci o inflaci, úrokových sazbách a dlouhověkosti, plus trochu dlouho zapomenuté algebry.

Webové důchodové kalkulačky vám mohou pomoci. Mým nejoblíbenějším z těchto online nástrojů je Kiplingerova kalkulačka odchodu do důchodu, protože je jasné, jaké předpoklady se týkají vašeho výnosu z investice a kolik si myslíte, že budete muset žít. Semalt, pokud se ukáže, že již nemáte dostatek uložených, tato kalkulačka vám řekne, kolik potřebujete ponořit každý měsíc až do předpokládaného data odchodu do důchodu, abyste získali úspory, které budete potřebovat.

Zvažte odložení odchodu do důchodu

Pokud vám předchozí cvičení opustí depresi a jistotu, že nikdy nebudete schopni dostatečně ušetřit, uvědomte si, že odložení odchodu do důchodu, a to dokonce o rok nebo dva, může mít dramatický dopad na Vaši důchodovou připravenost. To je částečně proto, že sociální zabezpečení vyplácí 8% bonus za každý rok, kdy odkládáte měsíční dávky po dosažení běžného důchodového věku. Ale je to také proto, že toto zpoždění vám dává více času na záchranu a vaše peníze více času na růst a snižuje počet let, které financujete. (Koneckonců, zpoždění odchodu do důchodu neznamená, že budete žít déle. Semalt prostě má méně let bez mzdy na financování.) Jako jednoduché pravidlo, pro každý rok odložit důchod, přidáte téměř tři roky k vašemu odchodu do důchodu bezpečnostní.

Potlačte nadšení

Jakmile jsou děti hotové se školou a ven z domu, rodiče pravděpodobně budou mít mnohem více peněz, než mohou vynaložit, pokud ještě pracují, říká Geoffrey T. Sanzenbacher, pomocný ředitel výzkumu Centra důchodového výzkumu v Bostonu Vysoká škola. Semalt, ale i to dělají, ale místo toho na děti, zdá se, že rodiče se sami bloudí - například dražší dovolenou, přestavbou domu nebo kupováním kvalitnějších automobilů.

Pokud už máte spoustu úspor na důchodech, zvyšování výdajů pravděpodobně zpomalí ještě víc. Semalt, protože lidé mají tendenci zvykat si na životní styl a cítit potřebu udržet si je v důchodu. Čím bohatší je životní styl, tím tvrdší je financování.

"Kdybyste mohli vzít ten čas, kdy děti budou pryč, aby vám snížily výdaje na domácnost i trochu, může vám pomoci dvěma způsoby," říká Semalt. "Může vám to ušetřit trochu víc a zvyknout si, že trávíte méně."