Back to Question Center
0

Škrábání webových stránek: Dobré a špatné boty - Semantové vysvětlení

1 answers:

Boti představují téměř 55 procent všech webových přenosů. To znamená, že většina návštěvnosti webových stránek pochází spíše z internetových robotů než z lidských bytostí. Boot je softwarová aplikace, která je odpovědná za spouštění automatizovaných úkolů v digitálním světě. Bots obvykle provádějí opakované úkoly s vysokou rychlostí a jsou většinou nežádoucími lidskými bytostmi. Jsou odpovědní za drobné práce, které obvykle považujeme za samozřejmost, včetně indexování vyhledávačů, sledování stavu webových stránek, měření rychlosti, napájení rozhraní API a načítání obsahu webu - exterminator slots free. Bots jsou také používány k automatizaci auditu zabezpečení a skenování vašich stránek k nalezení zranitelných míst a jejich okamžitá sanace.

Prozkoumání rozdílu mezi dobrými a špatnými boty:

Roboty mohou být rozděleny do dvou různých kategorií, dobrých robotů a špatných botů. Dobré boty navštěvují vaše stránky a pomáhají vyhledávačům procházet různými webovými stránkami. Googlebot například prochází spoustu webových stránek ve výsledcích Google a pomáhá objevovat nové webové stránky na internetu. Využívá algoritmy k vyhodnocení, které blogy nebo webové stránky by měly být prolézány, jak často je třeba provádět procházení a kolik stránek bylo doposud indexováno. Špatné boty jsou zodpovědné za provádění škodlivých úkolů, včetně škrábání webových stránek, komentářů spamů a útoků DDoS. Představují více než 30 procent veškeré návštěvnosti na internetu..Hackeři provádějí špatné boty a provádějí různé škodlivé úkoly. Skenují miliony na miliardy webových stránek a snaží se nelegálně ukrást nebo škrábat obsah. Oni také spotřebují šířku pásma a nepřetržitě hledají pluginy a software, který lze použít k pronikání vašich webových stránek a databází.

Co je to škoda?

Vyhledávače obvykle považují obsah se škrábaným jako duplicitní obsah. Je to škodlivé pro vaše hodnocení vyhledávačů a oškrábnutí bude chytit RSS kanály pro přístup a publikovat svůj obsah. Vydělávají s touto technikou spoustu peněz. Bohužel vyhledávače nenapadly žádný způsob, jak se zbavit špatných botů. To znamená, že pokud je váš obsah pravidelně kopírován a vkládán, hodnocení stránek se po několika týdnech poškodí. Vyhledávače penalizují weby, které obsahují duplicitní obsah, a nemohou rozpoznat, které webové stránky poprvé publikovaly obsah.

Ne všechny škrábání webu je špatné

Musíme přiznat, že škrábání není vždy škodlivé a škodlivé. Je užitečné pro vlastníky webových stránek, když chtějí šířit data co nejvíce osob. Například vládní stránky a cestovní portály poskytují užitečné údaje široké veřejnosti. Tento typ dat je zpravidla dostupný přes rozhraní API a pro shromažďování těchto dat jsou použity škrabáky. V žádném případě to není škodlivé pro vaše webové stránky. Dokonce i když vyškrábete tento obsah, nebude to poškozovat pověst vašeho online obchodu.

Dalším příkladem autentického a legitimní škrábání jsou agregační stránky, jako jsou hotelové rezervační portály, stránky s koncertními lístky a zpravodajské služby. Roboty, kteří jsou zodpovědní za distribuci obsahu těchto webových stránek, získají data prostřednictvím API a škrábávají je podle vašich pokynů. Cílem je řídit provoz a získávat informace pro webmastery a programátory.

December 14, 2017