Back to Question Center
0

Jak funguje Amazon Sales Central?

1 answers:

Online obchodníci, kteří se rozhodnou prodávat své výrobky na Amazoně, si musí vybrat mezi centrálem prodejců Amazon a centrálním prodejcem společnosti Amazon. Jak tyto ústředny slouží a jaké faktory mohou ovlivnit vaši volbu? Tyto otázky budu odpovídat v tomto krátkém příspěvku. Rozpoznáme rozdíl mezi centrálním prodejcem a centrem prodávajícího a budeme diskutovat o primárních výhodách obou. Doufejme, že tyto informace vám pomohou pochopit, která z možností funguje nejlépe pro vaše podnikání.

Amazon Sales Central vs Amazon Vendor Central

Existují pouze dvě možnosti, jak můžete prodávat produkty na obchodní platformě Amazon - jako prodejce první strany) a jako prodejce (partner třetí strany). Amazon funguje odlišně u prodejců první i třetí strany - registrations online. Chcete-li pochopit tento rozdíl, měli byste nejprve porozumět tomu, jak rozlišovat mezi prodejci a maloobchodníky.

Jako prodejce první strany použijete dodavatele jako distributora nebo výrobce. Jako prodejce prodáváte své produkty hromadně do Amazonu, a Amazon, podle pořadí, prodává tyto věci pod svým obchodním jménem zákazníkům. V tomto případě Amazon obdrží procento z prodeje. Nicméně, tímto programem, všechny dodací a dodací případy jsou předpokládány společností Amazon. Položky, které poskytují partneři dodavatelů, mohou být označeny štítkem "Lodě z Amazonu a prodávané společností Amazon".

Jako prodejce třetí strany byste měli používat Amazon Sales Central. Navíc, jako maloobchodník, můžete použít Amazon Sellers Fulfillment (FBA). Je to velmi výhodné, protože podle tohoto programu dodává společnost Amazon všechny své objednávky sama. Nebo můžete sami vyřídit všechny přepravní procesy..

Klady a zápory Amazon Sales Centrální a prodejce Central

Online obchodníci, kteří chtějí věnovat minimální služby Amazon uspokojí s Amazon Seller Central. Také vám poskytne příležitost stanovit minimální ceny pro vaše produkty a zůstat konkurenceschopné v rámci vašeho výklenku. Další výhodou je, že můžete nastavit cenu, kterou považujete za relevantní pro vaše výrobky. To znamená, že pokud byste chtěli propagovat myšlenku kvality, můžete to snadno udělat.

Amazon tvrdí, že bude ocenit nejméně požadované cenové požadavky. Nicméně ti obchodníci, kteří používají Vendor Central, mohou toto tvrzení argumentovat, protože Amazon ve skutečnosti zřídkakdy tak činí.

Podle ředitelů klasifikace Amazonu by měly být porovnány ceny ostatních prodejců. Znamená to, že jakmile někdo upozorní Amazon na nižší cenu za konkrétní produkt mimo tuto platformu, náklady na produkt klesnou. Je to složité dostat Amazon zvýšit cenu zpět na MAP.

V porovnání s dodavatelem Centrální partneři mají centrální partneři prodávající větší kontrolu nad cenami. Nicméně pro ty, kteří hledají dobré partnerství s Amazonem, nabízí Vendor Central více příležitostí.

Pokud mluvíme o optimalizaci výpisu, Amazon Seller Central poskytuje vyšší flexibilitu. Můžete jednoduše měnit tituly, provádět úpravy bodů a popisů odrážky a aktualizovat své obrázky.

Konečně bych chtěl říci, že preferuji Amazon Sales Central, protože poskytuje více výhod a podporu. Navíc mám neustálý přístup k službě podpory prodejců.

December 13, 2017