Back to Question Center
0

Jaký je rozdíl mezi Amazon UK Vendor Central a Amazon UK Sales Central?

1 answers:

Otázka, kterou často slyšíme od našich klientů, zní: "Jaký je rozdíl mezi Amazonovým prodejcem a centrem prodeje?" Je to docela kontroverzní problém, který vyžaduje podrobnou analýzu obou nástrojů. V tomto článku se budeme snažit zjistit, které výhody můžete získat pomocí těchto marketingových nástrojů společnosti Amazon a jak mohou ovlivnit rozvoj vašeho podnikání.

Na tomto tématu naleznete spoustu článků a diskuzí. Nicméně, to, co je zvyklé být jasné, se stává čím dál komplikovanější kvůli nejnovějším změnám v Amazon Brand Registry. V současné době systém hodnocení Amazon zohledňuje další funkce, pravidla, poplatky a omezení - vps espaa gratis.

Proto máme pocit, že je potřeba diskutovat o rozdílu mezi centrálním prodejcem a prodejním centrem společnosti Amazon UK po posledním aktualizaci a novinkách algoritmu.

Tento článek bude užitečný pro ty, kteří mají kupující smluvně o prodeji prostřednictvím Vendor Central nebo těch, kteří chtějí provést přechod od prodejce centrální na dodavatele centrální nebo naopak. Tak pojďme dál.

Co je Amazon Vendor Central?

Amazon Vendor Central je online Amazonové rozhraní, které používají výrobci a prodejci. Pokud prodáváte své zboží prostřednictvím tohoto programu Amazon, jste prodejcem první strany. Znamená to, že nemáte zájem o zásilkovou dopravu, prodáváte hromadně. Tento program je nejlepší pro velké výrobce, kteří mají vlastní továrny. Můžete být zaregistrováni v Amazon Central Central pouze pozvánkou. Pokud vidíte frázi "Lodě z a prodávané společností Amazon.com" na stránce produktu, znamená to, že je účastníkem Amazon Vendor Central.

Podle tohoto programu spravuje společnost Amazon všechny vaše objednávky a dodává je do různých skladů v celé zemi. Navíc Amazon drží zboží a plní individuální objednávky.

Přínosy Amazon Vendor Central

Mezi přínosy programu Amazon Vendor Central můžeme vyčíslit jednoduchost, znalost a ochranu. Takže budeme tyto funkce podrobněji diskutovat.

Když mluvím o jednoduchosti, myslím tím, že Amazon dělá vše pro vás. Všechno, co musíte udělat, je prodat velké objednávky Amazonu a zaslat sklad do skladů..Amazon se zabývá všemi plněními a vrací se.

Další výhodou je znalost a jednoduchost. Amazon používá jednoduchý straight-up velkoobchodní model, podle kterého můžete vyjednávat termíny dopředu.

Navíc podle tohoto programu společnost Amazon vlastní vaši věc a dělá to nejlepší proto, aby ji prodala víc než produkty všech třetích prodejců, s nimiž má Amazon sdílet své tržby.

Takže, jak Amazon sleduje své vlastní zájmy, účastníci programu Amazon Vendor Central dostávají řadu výhod, jako jsou:

 • Amazonův algoritmus oceňuje své vlastní produkty;
 • Předepsaný předpis "Lodě z a prodávané společností Amazon.com" inspiroval důvěru a důvěryhodnost uživatelů.
 • Amazon Prime oprávněnost (zásoby jsou vždy odeslány včas, a Amazon přebírá všechny zákaznické služby a náhrady);
 • Výrobky Amazon obvykle získávají krabici z pochopitelných důvodů;
 • Amazon vám poskytuje vysokou ochranu, protože jste nyní obchodními partnery.

Navíc pomocí tohoto programu získáte přístup k Amazon Marketing Services (AMS) a dalším prémiovým marketingovým příležitostem, které nejsou dostupné v žádném jiném prodejním programu. Získáte šanci používat program Amazon A + a program Amazon Vine. Tyto nástroje vám pomohou zvýšit váš prodej až o 10% a rozšířit povědomí o značce.

Slabé stránky Amazon Vendor Central

Největší mínus tohoto programu jsou nízké marže. Musíte zaplatit obrovské poplatky za služby Amazon, takže váš zisk může být poprvé nižší než vaše výdaje. Kromě toho máte jakoukoli kontrolu nad vaší maloobchodní cenou a nemůžete stanovit minimální náklady.

Ještě jedna negativní stránka je, že máte omezený geografický trh. Celá prodejní aktivita může být založena pouze na Amazon.com. Pokud byste chtěli prodávat své věci na jiných subdoménách Amazonky, budete muset vytvořit další centrální účty pro dodavatele.

Podle tohoto programu Amazon nemůžete kontrolovat velikost inventáře. To znamená, že nemůžete těžit z rostoucí poptávky na své věci a naopak, pokud se vaše výrobky nehnou dostatečně rychle, Amazon vás může účtovat za uskladnění (čím více času nemůžete prodat, tím vyšší platbu budete platit) .

Dalším slabým bodem tohoto programu jsou pomalé platby. Platbu můžete dostat do 60 dnů. Chcete-li to udělat trochu rychleji, f.i po dobu 30 dní, budete muset zaplatit 2% poplatek. Kromě toho existuje řada dalších souvisejících poplatků, jako jsou fondy pro rozvoj trhu a poplatky za balení.

Na rozdíl od společnosti Amazon Seller Central, společnost Vendor Central neposkytuje analytické a výzkumné funkce..Centrální analytika dodavatelů je omezená a nezobrazuje úplný obrázek o vaší přítomnosti na trhu. Kromě toho můžete zkontrolovat veškerá data týkající se vašich zákazníků. Je zakázáno kontaktovat své kupující. Veškeré problémy se zákazníky řeší služba zákazníků společnosti Amazon.

Chcete-li uzavřít vše, co bylo zmíněno výše, chtěla bych říct, že Vendor Central může uspokojit vaše obchodní potřeby, pokud jste prominentní výrobce, který hledá další tržiště. Za těchto okolností obdržíte skvělou příležitost rozšířit povědomí o značce, zlepšit expozici svých výrobků a získat příležitost zaměřit se na výrobu, inovace a self-improvement. Pomocí tohoto programu se nemusíte obávat přepravy, podpory zákazníků a dalších časově náročných služeb, které budete muset udělat jako prodejce třetí strany.

Co je to Amazon Seller Central?

Amazon Seller Central je online nástroj navržený společností Amazon s cílem pomáhat online obchodníkům prodávat a prodávat své zboží přímo zákazníkům Amazonu. Obecně řečeno, Amazon Seller Central slouží k pomoci třetím stranám a prodejci na trhu zvyšují své hodnocení a tržby.

Využíváte-li Amazon Seller Central, máte dvě možnosti pro plnění objednávek, které obdržíte od svých zákazníků. Můžete buď zpracovat zásilku a zákaznický servis sami nebo plně spoléhat na Amazon v tomto ohledu. V tomto případě to Amazon zvládne pro vás tím, že zašlete své produkty do programu Amazon Fulfilled by Amazon. Dalším obvyklým důvodem pro používání služby Amazon Seller Central je schopnost řídit zasílání zpráv vašich produktů s cílem zabránit tomu, aby vaše výrobky byly prodávány ostatními neznámými prodejci třetích stran.

Posílení Amazon Seller Central

Podle tohoto programu prodáváte jednotlivé jednotce jednotlivým zákazníkům Amazon prostřednictvím jednotného trhu. To je důvod, proč můžeme říci, že tento program je vynikající pro třetí strany online obchodníky, kteří nemají zájem o velkoobchodní marketing. Jedná se o flexibilní a uživatelsky přívětivý program, který umožňuje obchodníkům spoustu kontrolních funkcí. Je otevřený pro všechny prodejce Amazonu, takže nepotřebujete žádné pozvánky.

Existují dvě možnosti, které můžete zvolit pomocí tohoto programu Amazon:

 • )

  Podle tohoto plánu nemusíte platit žádné poplatky za předplatné. Při prodeji produktu však musíte za Amazon zaplatit poplatek ve výši 0,99 USD..Vzhledem k počtu funkcí, které obdržíte za tyto peníze, se tato cena zdá být přiměřená.

  • Profesionální prodejní plán

  Pomocí tohoto plánu je třeba platit za měsíční předplatné. Stojí to 39,99 dolarů za měsíc a nevyžaduje žádný poplatek za položku.

  Pomocí ASC získáte vyšší marže a plnou kontrolu pod cenou. Nemusíte platit žádné poplatky, jak to dělají velkoobchodníci, takže si vydělávejte a ponecháte si více za každou zakoupenou položku.

  Za zmínku stojí, že Amazon Seller Central slouží v tandemu s programem Amazon FBA. Znamená to, že se můžete rozhodnout pro inventarizaci skladu Amazon, plnit objednávky a osobně zpracovat zákaznické služby a vrátit se.

  Další výhodou je, že můžete dostat platby během krátké doby (až do slabosti).

  Služba ASC může sloužit jako analytický a reportovací nástroj, který vám pravidelně poskytuje relevantní přehledy. Navíc můžete získat přístup k demografickým údajům o vašich zákaznících a kontaktovat s nimi, abyste mohli vyřešit všechny problémy. Používáte-li však tento program Amazon, máte kontrolu nejen podle údajů zákazníků, ale také pod inventářem. Znamená to, že si můžete snadno rezervovat inventář od Amazonu, pokud ji budete muset dovolit jinde.

  Nevýhody Amazon Seller Central

  Za prvé stojí za to říci, že tento program není zdarma a může se zdát nákladný pro malé podniky. Navíc individuální i profesionální plány vyžadují dodatečné poplatky, které jsou variabilní pro různé tržní výklenky a kategorie.

  Dalším negativním aspektem tohoto programu je skutečnost, že pokud jste účastníkem naplnění produktů Amazonem, mohou vám vzniknout poplatky za jejich uchování. Může to být problém pro prodejce Amazonu, jejichž předměty jsou příliš dlouhé.

  Nicméně největším problémem mé mysli je vysoká konkurenceschopnost trhu. Kdokoliv se může stát prodejcem třetí strany od společnosti Amazon a každý den jejich částka stoupá. Pokud jsou vaše produkty založeny na konkurenčním trhu, strávíte spoustu času cenovými válkami a snižujete své produkty. Navíc Amazon může také prodávat stejné výrobky, jaké prodáváte, čímž se stane váš nejvýznamnějším tržním konkurentem, kterého nikdy nebudete moci překonat.

December 13, 2017