Back to Question Center
0

Semalt: 3 kroky k PHP webové stránky škrábání

1 answers:

Škrábání webu, nazývané také webová těžba proces extrakce dat z webové stránky nebo blogu. Tato informace se pak používá k nastavení metaznaček, popisů metadat, klíčových slov a odkazů na web, což zlepšuje jeho celkový výkon ve výsledcích vyhledávače.

Dvě hlavní techniky se používají pro škrábání dat:

  • Parsování dokumentu - Zahrnuje dokument XML nebo HTML, který je převeden na objekt DOM ). PHP nám poskytuje skvělé rozšíření DOM - crocodile tooth hat band.
  • Pravidelné výrazy - Jedná se o způsob škrábání dat z webových dokumentů formou regulárních výrazů.

Problém s oškrábáním dat na webových stránkách třetích stran souvisí s jejich autorskými právy, protože nemáte oprávnění k použití těchto údajů. Ale s PHP můžete snadno škrábat data bez problémů souvisejících s autorskými právy nebo s nízkou kvalitou. Jako PHP programátor budete možná potřebovat data z různých webových stránek pro účely kódování. Zde jsme vysvětlili, jak efektivně dostat data z jiných webů, ale před tím byste měli mít na paměti, že na konci získáte buď soubory index.php nebo scrape.js.

Kroky1: Vytvoření formuláře pro zadání adresy URL webových stránek:

Nejdříve byste měli vytvořit formulář v index.php kliknutím na tlačítko Odeslat a zadat adresu URL webových stránek pro škrábání dat.Zadejte webovou adresu URL ke skrápání dat

)Steps2: Vytvoření funkce PHP pro získání dat webových stránek:

PHP funkce scrape v souboru scrape.php, protože to pomůže získávat data a používat knihovnu URL. Umožní vám také bez problémů připojit a komunikovat s různými servery a protokoly..

funkce scrapeSiteData ($ website_url) {

pokud (! Function_exists ('curl_init')) {

die ('cURL není nainstalován. ');

}

$ curl = curl_init

;

curl_setopt ($ curl, CURLOPT_URL, $ website_url);

curl_setopt ($ curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);

$ výstup = curl_exec ($ curl);

curl_close ($ curl);

vrátí výstup $;

}

Zde můžeme vidět, zda PHP cURL byl nainstalován správně nebo ne. Ve funkčních oblastech musí být použity tři hlavní jednotky cURL a curl_init

pomůže inicializovat relace, kurl_exec

jej provede a curl_close

pomůže ukončit připojení. Proměnné jako CURLOPT_URL se používají k nastavení adres URL webových stránek, které potřebujeme k oškrábání. Druhý CURLOPT_RETURNTRANSFER pomůže ukládat škrábané stránky ve formátu proměnných spíše než jejich výchozí podoba, která nakonec zobrazí celou webovou stránku.

Kroky3: Škrábnout specifická data z webových stránek:

Je čas se vypořádat s funkcemi vašeho PHP souboru a škrábat konkrétní část vaše webové stránky. Pokud nechcete, aby všechna data pocházela z konkrétní adresy URL, měli byste upravit pomocí proměnných CURLOPT_RETURNTRANSFER a zvýraznit oddíly, které chcete škrábat.

pokud (isset ($ _ POST ['submit'])) {

$ html = scrapeWebsiteData ($ _ POST ['web_url']);

$ start_point = strpos ($ html, 'Poslední příspěvky');

$ end_point = strpos ($ html, '', $ start_point);

$ délka = $ end_point- $ start_point;

$ html = substr ($ html, $ start_point, $ délka);

echo $ html;

}

Doporučujeme vám rozvinout základní znalosti z PHP a pravidelných výrazů před tím, než použijete některý z těchto kódů, nebo skřípíte konkrétní blog nebo webové stránky pro osobní účely.

December 8, 2017