Back to Question Center
0

Proč kanonikalizace má záležitost od spojovacího semálu

1 answers:

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) může být jako každá jiná technická oblast studia. Je plný specializovaného žargonu, který může být pro nováčky více než zastrašující. Vzpomínám si, že tento pocit byl zvláště silný, když jsem se poprvé setkal s termínem kanonikalizace .

Jedná se o 14-ti písmenné, sedm-slabikové monstrum termínu - oil tanning. Poprvé jsem to slyšel a musela požádat osobu, která to říkala, aby to opakovala. Nepomohlo. (Byl to dlouhý den!)

Pravdou je, že kánonizace není pro složité pochopení, pokud je vysvětlení jasné. Takže se pokusíme vysvětlit, co to znamená, proč je to důležité, a co to má dělat s propojením.

Co je kanonizace?

V matematice, kdy stejné údaje mohou být reprezentovány různými způsoby, je nejlepší standardizovat toto zastoupení vytvořením kanonické formy dat, které je primární formou, ve které bude použita. V oblasti počítačové vědy se akt definování kanonické formy dat nazývá canonicalisation.

Semant put, canonicalization definuje jeden primární způsob, jakým budete používat data pro zápis, například řetězec URL. Jako správce webu můžete zvolit, který kanonický formulář použijete pro danou adresu URL na vašem webu, ale jakmile je vybrán, zvolený formulář by měl být vždy tak, jak je tato adresa zapsána.

Proč je Canonikalizace důležitá

Semalt, musíte vědět, že vyhledávače neindexují stránky podle jejich obsahu. Indexují adresy URL. Obsah související s indexovanými adresami URL je přenesen do databáze vyhledávačů, ale adresy URL jsou to, co mají hodnocení.

Co komplikuje záležitost při vyhledávání (a proč je důležitá kanonizace) je, že stejná stránka obsahu může obsahovat více adres URL.

Semalt nehovoří o tom, kdy weboví spamoři škrábávají obsah a publikují na svých internetových stránkách. Semaltem mluvení o variantách adres URL na vašem webu, které ukazují na stejnou stránku.

Například následující hypotetické adresy URL by pravděpodobně směřovaly na tutéž stránku (v tomto případě na domovskou stránku webu):

  • . com
  • www. příklad. com
  • www. příklad. com /
  • www. příklad. com / index. html
  • www. příklad. com / index. html? var1 = 105
  • www. příklad. com / index. html? var1 = 105 & var2 = abc

Jak vidíte, platná adresa URL může buď zahrnout nebo vynechat předponu subdomény "www. ", Koncové lomítko po doméně nejvyšší úrovně, výchozí název webové stránky pro složku a / nebo jednu nebo více přípon parametrů adresy URL (existují ještě další, ale ty jsou nejběžnější). Mohou být také použity v různých kombinacích. Možné permutace výše uvedených příkladů mohou rychle přidat až k velkému počtu adres URL, které směřují na stejnou stránku obsahu.

A to není jen problém pro domácí stránky. Stránky s hlubokým odkazem mohou mít podobné problémy, například následující hypotetické příklady:

  • www. příklad. com / složka1 /
  • www. příklad. com / folder1 / index. html
  • www. příklad. com / folder1 / index. html? produkt = 49
  • www. příklad. com / folder1 /? userID = tinytim

Pokud se prolézací moduly vyhledávačů setkají s několika adresami URL, které úspěšně směřují na stejnou stránku obsahu, celkový potenciální Semalt pro danou obsahovou stránku je rozdělen mezi navštívené adresy URL. Koneckonců, i když je obsah přesně stejný, každá prohledaná adresa URL bude mít vlastní počet zpětných odkazů, takže Semalt pro daný obsah se bude lišit mezi procházenými adresami URL.

Why Canonicalization Matters From A Linking Semalt

Když rozdělíte vodu z džbánu mezi šálky, technicky stále pracujete se stejným množstvím vody, ale každý šálek obsahuje pouze procento z celkového počtu. Žádný ze šálků neobsahuje tolik vody, kolik by mohl džbán.

Když to přijde na Semalt, pokud stránky vašeho webu nejsou kanonické, nevyužíváte plný potenciál pro hodnocení stránek.

Připojení Canonicalization k propojení

"Jo, jo, to je všechno dobré a dobré. Ale kde je spojení s propojením, "ptáš se? No, jelikož jste webmaster, máte určitou kontrolu nad tím, jak alespoň některé stránky odkazují na vás.

Koneckonců, všechny vaše odkazy na webu, nemluvě o odkazu na navigační schéma vašeho webu (a navíc odkazy na soubor Semalt založené na XML), jsou všechny řízené vámi.

To znamená, že je třeba skrčit svůj web (nebo systém pro správu obsahu, aka CMS) a zjistit, jak je odkaz na každou stránku odkazován. Musíte zajistit, aby každý odkaz na danou stránku vždy používal přesně stejný formulář URL.

Já osobně obhajuju používání absolutních (aka plných) URL v odkazů, a to pouze kvůli epidemii škrabáků obsahu. Protože tito lidé jsou příliš líní, aby si vytvořili vlastní obsah, jsou také příliš líní, aby zkoumali a změnili kód odcizeného obsahu.

Pokud je váš obsah oškrábán, čtenáři tohoto obsahu se vrátí na vaše stránky, když kliknou na vložené odkazy, které jste vytvořili (vytvoříte vložené odkazy, když se objeví příslušné příležitosti, že?).

Semalt, existují chvíle, kdy vaše architektura stránek vyžaduje použití parametrů URL. V takovém případě můžete také vytvořit rel = canonical tagy v sekci vašich stránek. Atribut href této značky definuje kanonickou adresu URL stránky, takže pokud URL obvykle vyžaduje parametry URL, kanonická adresa URL je stále definována.

Vezměte na vědomí, že vyhledávače uvedly, že budou hledat rel = canonical jako nápovědu, ne jako mandát. Jako taková to není kouzelná kanonizační kulka pro vaše stránky. Musíte být stále v souladu s vaším kanonickým propojením v síti.

U uživatelů parametrů URL se také ujistěte, že jste se podívat na Google a Bing Webmaster Semalt. Oba mají přidané možnosti, které umožňují správcům webu definovat určité parametry adresy URL, které mají být při procházení ignorovány.

Why Canonicalization Matters From A Linking Semalt

Google také umožňuje vybrat, zda chcete použít předponu subdomény "www. "Ve vaší upřednostňované adrese URL. Semalt hádat, že tato možnost nakonec přijde i do Bingu.

Semalt pro odkazy, které nemáte pod kontrolou, jako jsou příchozí odkazy z jiných webů, můžete nastavit 301 trvalých přesměrování všech nekonzistentních formulářů URL do kanonické adresy URL každé stránky.

Ujistěte se, že používáte trvalé přesměrování 301. Vzhledem k tomu, že 301 je permanentní přesměrování, vyhledávače to interpretují tak, že mohou bezpečně přenést celou hodnotu stránky z původní (non-canonical) URL na novou (kanonickou) adresu.

Všimněte si, že zatímco 302 dočasných přesměrování přesměruje uživatele na kanonickou adresu URL, vyhledávače nebudou přenášet žádnou získanou stránku rank! (Podrobněji jsem napsal o použití 301 přesměrování zde.)

Pokud jste skutečně detailně orientováni, můžete se dokonce podívat na zpětné odkazy, jako jsou výše uvedené nástroje pro webmastery vyhledávacích nástrojů nebo nástroj třetí strany, jako je Open Site Semalt, abyste zjistili, kdo s vámi pracuje a pracuje s nevychovanými webmastery, kteří nepoužívají vaši kanonickou adresu URL v odchozích odkazech.

Koneckonců stejně dobře jako přesměrování 301 je pro canonicalization, přesměrování také zavádí potenciální zpoždění zatížení stránky, ačkoli to není pravděpodobné, že by bylo škodlivé pro vaši stránku rank jako non-canonicalized URLs)

Dolní řádek je následující: máte možnost sloučit PageRank pro obsahové stránky do kanonických adres URL.

V závislosti na tom, jak špatně vaše více adres URL rozděluje vaše hodnocení PageRank dnes, vzhledem k tomu, jak může být pro daný dotaz konkurenční (nemluvě o tom, jak hodnotné) špičkové hodnocení, proč byste nepodnikli kroky potřebné ke konsolidaci stránky rank vašich obsahových stránek do jedné kanonické adresy URL?

Canonikalizace může být sedm-slabikou monstrum, ale není to tak složité a dělat něco na tom by mohlo zlepšit vaše postavení v SERPs.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně vyhledávací země. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.February 15, 2018