Back to Question Center
0

Semalt: Mohou zranitelnosti prohlížeče ovlivnit zabezpečení webu?

1 answers:

Mohou zranitelnosti prohlížeče vést k problémům s bezpečností webových stránek?

Semalt říci, že mám internetovou stránku, která je globálně přístupná. Může starý prohlížeč, který má slabá místa, mít problémy s ochranou webových stránek nebo může vést k situacím, kdy může být webový server napaden?

Pokud ano, jak tento scénář zpracovávají další globální webové stránky?

. - cad banknotes
February 12, 2018

Prohlížeče jsou pouze software, který odesílá požadavky na vaše webové stránky. Mohou být použity zlomyslně nebo ne. Vaše webové stránky by měly být navrženy tak, aby nezáleželo na tom, jaké požadavky jsou zasílány, vaše stránky jsou bezpečné. Cokoliv může nefungující prohlížeč dělat, útočník by mohl dělat více přímo. Takže ve velkém smyslu, ne, chyby zabezpečení v prohlížečích nemají žádný zvláštní vliv na bezpečnost vašeho webu.

Za těchto okolností existuje nebezpečí, že se při zvažování bezpečnostních opatření musí stanovit nejnižší společný jmenovatel. Skvělý příklad, který právě probíhá, je, že starší verze aplikace Internet Explorer nemohou používat šifry a protokoly SSL, které nejsou zranitelné. Webmasteři a weboví hostitelé proto musí rozhodnout mezi bezpečností a podporou přístupu některých návštěvníků. Během příštího měsíce dojde k velkému odklonu od starých protokolů, a doufáme, že vynucujeme upgrade, ale mezitím tam budou hostitelé, kteří se rozhodnou být méně bezpečné, aby zajistily potřeby zranitelných klientů. Takže v tomto smyslu představují hrozbu, ale ne přímo.